каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Багатоборство на золотих ярах

Ожгибесов В.Н.
«Пульс-норма», 6 жовтня 2005 р.

Яскравими золотими барвами осені вбралися схили та яри правого берега Тетерева, що неподалік від греблі та с. Зарічани. Саме тут, у парку ім. Юрія Гагаріна, напередодні Всесвітнього дня туризму відбулася командна першість міста Житомира зі спортивного туризму серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. У змаганнях, які проходили протягом двох днів, взяли участь 28 команд юних туристів.

Юнаки та дівчата виборювали першість на дистанції "Смуга перешкод" - 1 класу, до якої входили етапи: переправа через яр по паралельних перилах, спуск по схилу спортивним способом, підйом по схилу, траверс схилу, переправа через яр по колоді, переправа "Маятник", навісна переправа через яр. Сумарний перепад висот сягав 90 м. Учасники змагань самі наводили деякі з переправ та страхували один одного над урвищем глибиною до 20 м.

Без відповідної підготовки подолати таку дистанцію просто неможливо, адже змагання з туристського багатоборства вимагають від учасників як спеціальних тактико-технічних знань і вмінь, так і певних фізичних та морально-вольових якостей. Працювати на загальний командний результат, вести боротьбу чесно, з повагою ставитися до конкурентів - ось чого також вимагають змагання.

Всьому цьому вчаться учні шкіл міста під час занять, тренувань та походів, відвідуючи у позаурочний час спортивно-туристські гуртки Житомирського обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради (ЖОЦТКСЕУМЖОР). Гуртки працюють як у самому Центрі, так і при школах та підліткових клубах за місцем проживання учнів.

Слід відзначити, що всі команди, які взяли участь у змаганнях, були підготовлені на досить високому рівні. Це дало можливість організаторам змагань - педагогічним працівникам ЖОЦТКСЕУМЖОР своєчасно та без затримок виконувати всю програму протягом світлового дня. Пощастило і з погодою - було сонячно та тепло.

Згідно з Єдиною спортивною класифікацією України, всі учасники змагань, які закінчили дистанцію, мають право на присвоєння спортивних розрядів. Навіть ті, що посіли останнє місце - виконали 3-й юнацький розряд.

Переможцями змагань серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Богунського району у старшій віковій групі (учні 10-11 класів) стала команда ЗОШ №27 (тренери Р.Слободянюк, Л.Уланова), а у середній віковій групі (учні 8-9 класів) - команда ЗОШ №18 (тренер А.Марченко).

Серед учнів Корольовського району у старшій віковій групі перемогу здобула команда ЗОШ №30 (тренер В.Ожгібесов), а у середній віковій групі - команда ЗОШ №20 (тренер В.Федорченко).

У загальнокомандному заліку Першості міста перемогла команда ЗОШ №27. Дуже гарних результатів досягли також юні спортсмени ЗОШ №18, №7, №30, №26, №8.

Займаючись туризмом, кожен обирає те, що йому більше подобається, що по силах. Для одних - це активний відпочинок під час оздоровчих походів вихідного дня. Для інших - багатокілометрові крос-походи з подоланням перешкод, часом в екстремальних умовах.

Дуже багато позитивних та корисних якостей виховується в дітях під час таких занять. Не на словах, а на власному досвіді вони усвідомлюють, що таке здоровий спосіб життя.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.