каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Боротися та шукати, знайти не здаватися

Ожгибесов В.Н.
«Пульс-норма», 27 жовтня 2005 р.

Саме цей девіз мають у серцях юні туристи, які зібралися на свій зліт біля с. Денеші у Житомирському районі в останні дні навчального року.

Протягом чотирьох днів юнаки та юнки виборювали першість на 47-х обласних змаганнях учнівської молоді зі спортивного туризму, 27-х обласних еколого-геологічних та 6-х обласних туристсько-краєзнавчих змаганнях учнівської молоді.

Змагання, організовані та проведені Житомирським обласним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради (ЖОЦТКСЕУМЖОР), зібрали 28 команд-переможниць районних та міських змагань.

У програму змагань зі спортивного туризму входили дистанції "Смуга перешкод" та "Крос-похід", які складалися з етапів: в'язання туристських вузлів, навісна переправа через яр, спуск та підйом по схилу, траверс схилу, крутопохила переправа вниз та вгору, транспортування потерпілого, переправа через яр по колоді та по мотузці з перилами, орієнтування, рух по жердинах через болото, переправа убрід через річку.

На більшості з цих етапів команди у складі 6 чоловік, до яких обов'язково повинна була входити дівчина, самі наводили переправи, що вимагало від юних мандрівників не тільки снаги, витривалості, а й технічної майстерності та злагодженості дій, які досягаються лише у ході копітких тренувань. Усе спорядження, необхідне для обладнання переправ, команди несли з собою, долаючи багатокілометровий маршрут через болота, яри, скелі та водні перешкоди. Для вдалого подолання такого маршруту юні спортсмени повинні швидко бігати по пересіченій місцевості, добре орієнтуватися та вміло наводити переправи.

У ході напруженої боротьби впевнену перемогу на обох дистанціях та в загальному заліку здобула команда міста Житомира під керівництвом Романа Слободянюка та Лариси Уланової, до складу якої входили гуртківці ЖОЦТКСЕУМЖОР та вихованці підліткового клубу "Фортуна", спортсмени першого розряду: Володимир Котелянець, Ярослав Циган, Зоряна Зимбицька, Сергій Кудряшов, Руслан Мніх, Андрій Башинський, Олександр Корольчук. Минулого року вони здобули "срібло" та "бронзу", потім продовжували наполегливо тренуватися і ось, нарешті, - абсолютна перемога на обласному рівні. Успіху команди сприяло добре спорядження, придбане завдяки спонсорській допомозі відділу з питань фізичної культури і спорту та відділу сім'ї і молоді Житомирської міської ради.

Друге місце на смузі перешкод посіла команда Стрибізької загальноосвітньої школи Червоноармійського району (тренер В. Тимощук), а третє - команда Будинку дитячої творчості міста Бердичева (тренер М.Пищев). "Срібло" на дистанції "Крос-похід" та в загальному заліку здобула команда Малинського району (тренер В. Ходаківський), а "бронзу" - команда Романівського району (тренер П. Садурський).

Слід відзначити також команди Житомирського, Новоград-Волинського та Черняхівського районів і міста Новограда-Волинського, які показали хороший рівень підготовки.

Результати змагань зі спортивного туризму будуть зараховані у залік обласної спартакіади школярів.

Водночас проходили змагання юних геологів та туристів-краєзнавців. Пошуковці змагалися на еколого-геологічному та туристсько-краєзнавчому маршрутах, проводили гідрологічні, радіометричні, мінералогічні та петрографічні дослідження, визначали якість води, проводили опис ділянок лісу, виконували завдання на краєзнавчих етапах "Історичне краєзнавство", "Археологія", "Фольклор і етнографія", змагалися у подоланні природних перешкод, розпалюванні багаття, встановленні наметів, орієнтуванні на місцевості, проводили захист науково-дослідницьких робіт у "Творчій майстерні". Під час змагань командам нараховувалися відповідні бали.

Більш за всіх здобула таких балів та посіла перше загальне місце команда міста Житомира під керівництвом Марини Сачук, до складу якої входили гуртківці ЖОЦТКСЕУМЖОР:

Олена Шестопалова, Юлія Шепель, Ірина Несен, Сергій Брайон, Антон Кухнюк, Артур Лебідь, Євген Бухальський, Михайло Михайловський, Дмитро Горобець, Богдан Поліщук. Друге місце посіла команда Червоноармійського, а третє - Баранівського районів. Високий рівень підготовки виявили також команди Чуднівського, Володарсько-Волинського, Житомирського та Черняхівського районів.

У вільний від змагань час юні туристи приймали участь у конкурсах туристської та авторської пісні, бівуаків, тематичних фотографій, стінгазет, туристських саморобок, проводили виставку мінералів та гірських порід.

Проведенню змагань передувала велика організаційна робота ЖОЦТКСЕУМЖОР: були створені дистанції, Положення та Умови змагань, проведені семінари з тренерами команд та суддями, підготовлена документація, дипломи та грамоти, придбані необхідне спорядження та призи, замовлені автотранспорт, підвіз питної води цистерною та дров для приготування їжі у польових умовах. Спонсорську допомогу у забезпеченні хлібопродуктами надало ВАТ "Житомирхліб". Фінансувався зліт з обласного бюджету.

Медичне обслуговування зльоту здійснювали на високому фаховому рівні працівники обласного медичного центру Раїса Ільченко та Лілія Кац.

Головні судді змагань Алла Лаптєва та Анатолій Кедись сформували суддівські колегії загальною чисельністю 52 чоловіка, до складу яких залучили працівників ЖОЦТКСЕУМЖОР, спеціалістів Житомирської геологічної експедиції з смт. Нової Борової, вчителів з м. Житомира та області, працівників обласного краєзнавчого музею, суддів зі спорту - колишніх гуртківців, які забезпечили проведення змагань у відповідності до існуючих вимог та правил.

Переможці та призери змагань одержали дипломи управління освіти і науки облдержадміністрації, кубки обласного управління з фізичного виховання та спорту, призи від обласного управління екології та природних ресурсів Житомирської області.

Стомлені, але задоволені збиралися додому юнаки та дівчата. Незалежно від займаних місць всі вони переможці, адже витримати фізичне та психічне навантаження таких змагань, перебуваючи 4 доби у польових умовах під дощем - це справжня перемога та доказ того, що вони відмінно підготовлені до походів та експедицій під час літніх канікул.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.