каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

До обрію мрії

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 7 червня 2001 р.

Протягом трьох днів учнівська молодь області змагалася на першості області з туристського багатоборства, геології та краєзнавства. Змагання проходили на мальовничому березі Тетерева біля села Дениші у Житомирському районі і зібрали 26 команд туристів та 12 команд юних геологів і туристів-краєзнавців. Організував та проводив змагання обласний Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді управління освіти і науки облдержадміністрації (ОЦТІКУМ).

Туристське багатоборство складається з контрольно-туристського маршруту (крос-походу) та подолання смуги перешкод. У перший день змагалися учні середньої вікової групи на дистанції крос-походу. В обмежений відрізок часу команда з чотирьох чоловік, до якої обов'язково повинна була входити дівчина, орієнтуючись по карті, знаходила контрольні пункти, на яких наводила переправи через різні природні перешкоди, переправлялася і вирушала далі. Маршрут довжиною біля 8 кілометрів пролягав через ліси, болота, струмки, яри та скелі. Усе спорядження, необхідне для обладнання переправ, команди несли з собою, а це досить великий вантаж. Для вдалого подолання такого маршруту юні спортсмени повинні швидко бігати по пересіченій місцевості, добре орієнтуватися по карті та вміти швидко наводити переправи. Ліпше за усіх це змогли зробити Олександр Ковальський, Олександр Ковальчук, Олександр Маманчук та Наталія Решетка з Новогуйвинського військово-патріотичного клубу "Сатурн", які відстоювали честь Житомирського району (тренери команди С. Ю. Процик, С. В. Лєпєєв). На другому місці була команда Малинського, а на третьому - Лугинського району (тренери А. П. Штик, В. М. Пастушенко).

Другого дня відбулися змагання на смузі перешкод, яка складалася з етапів: в'язання туристських вузлів, спуск по схилу, крутопохила переправа, підйом на скелю, траверс, транспортування "потерпілого", швидкий спуск зі скелі вертикальними перилами, переправа горизонтальними перилами, підйом по скельній ділянці, переправа по колоді, навісна переправа через яр.

На більшості з цих етапів команди повинні були самі наводити переправи, а потім знімати їх, що вимагало від юних мандрівників не тільки снаги, витривалості, а й технічної майстерності та злагодженості дій, які досягаються лише у ході копітких тренувань. На жаль, під час змагань на смузі перешкод, почалася дуже сильна злива, що не дозволило виступити командам середньої вікової групи, а старші, наперекір негоді, завзято йшли до фінішу. Кращими у цьому виді змагань була команда старшої вікової групи Попільнянського району. Перемогу здобули: Вадим Козлюк (капітан команди), Ігор Бежевець, Наталія Волинець, Богдан Іващенко, Олександр Нестєров, Ніна Пінчук. Друге місце посіла команда Житомирського району, а третє - Червоноармійського.

На третій день відбулися змагання з крос-походу у старшій віковій групі. Проходили вони за принципом "жорсткого ралі". Це означало, що команди самі вибирали, які їм знайти і подолати етапи за дві з половиною години. Усього було 16 етапів, розташованих на великій відстані один від одного. Кожен з них мав свою "ціну" у балах. Чим складніше було знайти етап та зробити на ньому переправу, тим більше він "коштував". Перемогу у цьому складному випробуванні здобула команда Попільнянського району (тренери О.М. Грицюк, С. А. Гаращук), а друге місце - Червоноармійського району (тренер В.І. Тимощук). Команда м. Житомира, до якої входили гуртківці ОЦТІКУМ, учні Житомирської ЗОШ № 8 Сергій Шапіренко (капітан команди), Олег Ільницький, Ганна Легенька, Сергій Лук'янчук, Олексій Пушкалюк, Олена Шевеленко, здобула третє місце (тренери А. І. Марченко, Н.В.Росовецька). За підсумками двох видів змагань чемпіонами області у старшій віковій групі стала команда Попільнянського району. Срібло здобула команда Червоноармійського району з с. Стрибіжа, а бронзу - команда Житомирського району з смт. Новогуйвинська.

Водночас проходили змагання юних геологів та туристів-краєзнавців. Геологи проводили свій форум вже 22-ий раз, а туристи-краєзнавці змагалися вперше. Програмою геологічних змагань передбачалось визначення учасниками гірських порід та мінералів, складання геологічного розрізу, шліхове, гідрогеологічне та радіометричне дослідження, проходження геологічного маршруту. Перемогла команда Новоборівської ЗОШ № 2 Володарсько-Волинського району (керівник В. П. Щербина). Друге місце здобула команда ОЦТІКУМ з Житомира (керівник М. В. Сачук), а третє - команда Денишівської загальноосвітньої школи (керівник В. А. Романов).

Туристи-краєзнавці змагалися на дистанції, до якої, окрім подолання перешкод на місцевості, входило виконання практичних завдань з географічного та історичного краєзнавства, археології та етнографії, екології та геології. Перше місце у цих змаганнях здобула команда Палацу шкільної молоді м. Новограда-Волинського (керівник Л. А. Антошевська). На другому місці була команда Червоноармійського району, а на третьому - команда ОЦТІКУМ з м. Житомира.

Суддями на змаганнях були працівники ОЦТІКУМ Л. М. Валієва, І. В. Власенко, А. О. Лаптєва, Т. В. Опанасюк та інші, а також туристи Житомирського турклубу "Полісся", викладачі загальноосвітніх шкіл з м. Житомира та районів області, працівники обласного краєзнавчого музею, геологи Новоборівської геологічної експедиції.

Стомлені, але щасливі юнаки та дівчата одержували нагороди, які вручив їм на урочистому параді закриття змагань директор ОЦТІКУМ В. Ф. Віслоцький, адже за три дні вони зробили ще кілька кроків до обрію своєї мрії.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.