каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Екстремальне орієнтування

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 21 листопада 2002 р.

В екстремальних умовах відбулася першість обласного Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ОЦТІКУМ) управління освіти і науки облдержадміністрації зі спортивного орієнтування.

Учні загальноосвітніх шкіл м. Житомира та команда учнів з м.Коростишева змагалися на дистанції "Орієнтування у заданому напрямку". Взагалі, це літній вид спортивного орієнтування, але природа піднесла несподіванку - напередодні змагань випав сніг. Таким чином вони відбулися в екстремальних умовах, адже місцевість укрилася товстим шаром снігу, який не тільки замаскував орієнтири, але й створив додаткові труднощі при подоланні перешкод - схилів та ярів правого берега Тетерева неподалік від с. Зарічани.

Слід відзначити, що "відмовників" не було. Усі юнаки та дівчата прийняли виклик природи та вступили у двобій з дистанцією. І це не дивно, якщо мати на увазі, що змагання зібрали не випадкових людей, а молодь, яка наполегливо займається у туристських гуртках ОЦТІКУМ. Серед них є чимало спортсменів різних розрядів (від третього юнацького до кандидатів у майстри спорту), а новачки теж мріють досягти спортивних висот.

Змагання проходили у трьох вікових групах: старшій (16-17 років), середній (14-15 років) та молодшій (12-13 років). До складу кожної команди обов'язково повинна була входити дівчина. Юні спортсмени змагалися в особистому та командному заліку. В старшій та середній вікових групах довжина дистанції становила 2,5 км з 8 контрольними пунктами (КП), а у молодшій - 1,5 км з 6 КП. Це довжина дистанції по карті, але в реальних умовах учасники змагань долають значно більшу дистанцію у пошуках КП та оббігаючи перешкоди. З інтервалом у 1-2 хвилини юнаки та дівчата виходили на старт з картою місцевості і відправлялися на пошуки КП, відмічалися на них й рушали далі, переборюючи перешкоди, холод та втому.

Начальник дистанції майстер спорту міжнародного класу Сергій Русецький, судді змагань Людмила Валієва, Сергій Лєпєєв, Андрій Штик та інші забезпечували хронометраж, суддівство та проводили перед стартом з юними спортсменами інструктаж з техніки безпеки. І це, певна річ, не зайве, якщо мати на увазі умови, в яких проводилися змагання. Взагалі, спортивний туризм та орієнтування - це види спорту, в яких присутня частка ризику, і головним завданням педагогів ОЦТІКУМ є навчити дітей позбавлятися цього ризику або зводити його до мінімуму. А це має значення не тільки у спорті, а й у житті в цілому

І ось - переможний фініш. Насправді переможним він став для команди старшої вікової групи зі школи №30 м. Житомира у складі Лідії Сологуб, Олександра Якименка, Олени Чорновол та Володимира Сологуба. У середній віковій групі перемогла команда гуртківців ОЦТІКУМ у складі Наталії Мичківської, Марини Марковської, Олександра Алексєєва та Володимира Кравчука, а у молодшій перемогли гуртківці Максим Колесник, Олексій Степаненко, Раїса Когут та Ольга Ключинська. У загальнокомандному заліку перше місце здобула команда школи №30 м. Житомира (тренери В.Ожгібесов, О.Ожгібесова). Друге місце посіла команда школи №8 (тренери А.Марченко, Н.Росовецька), а третє розділили команда школи №5 (тренер Л.Валієва) та команда школярів з м. Коростишева (тренер С.Русецький).

На урочистому параді закриття змагань суддівська колегія відзначила, що усі юні спортсмени з гідністю витримали випробування, на відмінно здали іспит на перевірку сили характеру і волі до перемоги.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.