каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Хто кращий турист?

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 8 червня 2000 р.

Наприкінці навчального року обласним Центром туризму і краєзнавства учнівської молоді (ОЦТІКУМ) управління освіти облдержадміністрації були проведені змагання учнів загальноосвітніх шкіл області з пішохідного туризму та змагання юних геологів.

Змагання проходили на скелях лівого берега Тетерева та у лісовому масиві неподалік від с. Денишів у Житомирському районі. Напередодні була сильна злива, і в управлінні освіти вирішувалось питання про перенесення змагань, але усе-таки було прийнято рішення провести їх у визначений термін, і не помилилися - погода поліпшилася і сприяла проведенню змагань. У мальовничому лісі біля Тетерева розташували свій табір 22 команди юних туристів та 9 команд юних геологів, прибувших на змагання з районів та міст області.

"Більшість учасників змагань не новачки цієї справи, багато хто з них мають розряди зі спортивного туризму, подорожували по Україні та за її межами, брали участь у змаганнях з туристського багатоборства. Дуже приємно, що молодь цікавиться туризмом, займається у туристсько-краєзнавчих гуртках, адже це школа виживання, становлення характеру, загартування та виховання патріотизму", - каже директор ОЦТІКУМ В.Ф. Віслоцький.

"На жаль, не всі райони і міста області через скрутне матеріальне становище змогли представити свої команди. Навіть такі підготовлені, як команди міста Новограда-Волинського та Дзержинського району, не прибули на змагання, - додає завідуюча оргмасовим відділом ОЦТІКУМ Л. М. Валієва.

Змагання з туристського багатоборства проходили у двох вікових групах: старшій, в яку входили учні 1983-84 р. народження і середній, де змагалися учні 1985-87 р. народження та складалися з трьох видів: орієнтування на місцевості (естафета), подолання смуги перешкод, проходження контрольно-туристського маршруту, який включає у себе елементи попередніх двох. Цього року рівень змагань з туристського багатоборства був значно підвищений порівняно з минулорічним. Змагання проводилися на дистанції третього класу складності (усього існує 4 класи, четвертий - вищий) і включали у себе п'ять етапів з самонаведенням командами переправ через різні природні перешкоди. Усього юні спортсмени на дистанції "Смуга перешкод" переборювали 12 етапів: в'язання туристських вузлів, переправа по жердинах, переправа по колоді через яр, переправа по вірьовці з перилами, крутопохила переправа, спуск по схилу, два підйоми, спуск зі скелі по вертикальним перилам, траверс скельної ділянки, підйом на скелю, навісна переправа через яр. Сумарний перепад висот сягає понад 100 метрів. "Залежно від займаного місця учасникам змагань будуть присвоєні спортивні розряди, як юнацькі, так і дорослі" - відзначає головний суддя змагань майстер спорту з туризму А. І. Марченко.

А місця, після триденної боротьби на змаганнях з туристського багатоборства, розподілилися таким чином. У середній віковій групі перше місце здобула команда Житомирського району з селища Новогуйвинського (тренер С. Ю. Процик), друге - команда Коростишівського району (тренер М. В. Оверківський), третє - команда села Стрибіжа Червоноармійського району (тренер В. І. Тимощук). У старшій віковій групі перемогла команда Попільнянського району (тренер О. М. Грицюк), друге місце у команди Червоноармійського району, третє - у команди Житомирського району.

Змагання юних геологів зібрали гуртківців, які поглиблено вивчають геологічні науки і за допомогою сучасних методів досліджень відновлюють історію природи рідного краю та розшукують корисні копалини, яких багато є на Житомирщині. "Багато хто з учасників змагань юних геологів постійно бере участь у роботі Малої академії наук, подає матеріали своїх досліджень на Всеукраїнські конкурси наукових робіт", - каже завідуюча навчально-методичним відділом ОЦТІКУМ А. О. Лаптєва. На змаганнях учасники проводили дослідження на геологічному маршруті, виконували завдання по визначенню гірських порід та мінералів, складанню геологічного розрізу, змагалися у шліханалізі, радіометрії та проводили гідрогеологічне дослідження. Крім того, були проведені конкурси на кращу колекцію гірських порід та мінералів, кращий бівак, "Природа і фантазія", фотоконкурс, конкурс туристської пісні.

Перше загальнокомандне місце здобула команда юних геологів Новоборівської ЗОШ №2 Володарсько-Волинського району (керівник В.П.Щербина), друге - команда Курненської ЗОШ Червоноармійського району (керівник В. А. Іванисько), третє -команда гуртка юних геологів обласного Центру туризму і краєзнавства м. Житомира (керівник М. В. Сачук). Усі переможці та призери змагань, а також переможці конкурсів були нагороджені дипломами. Але переможених у змаганнях немає, адже головним у спорті є не визначення місця, а сама боротьба, яка мобілізує усі сили людини і сприяє її духовному росту, загартовує до подолання життєвих перешкод.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.