каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Краса і біль України

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 2 січня 2003 р.

Саме таку назву має туристсько-краєзнавча експедиція, учасники якої виступили зі звітом про свою дослідницьку роботу в 2002 році на краєзнавчій конференції, проведеній обласним Центром туризму і краєзнавства учнівської молоді (ОЦТІКУМ) управління освіти і науки облдержадміністрації.

На конференцію також подали свої роботи учасники історико-географічної експедиції "Сто чудес України". Обидві експедиції входять до Всеукраїнського руху учнівської молоді "Моя земля - земля моїх батьків" та мають на меті збереження та відродження історії, культури, природи України, виховання національної самосвідомості, духовного збагачення особистості. Рух був заснований Міністерством освіти України у 1992 році та за десять років свого існування набрав широкого розповсюдження.

Майже зо всіх районів та міст області прибули на конференцію юні дослідники Полісся з роботами по напрямках експедицій: "Чарівний світ природи", "Диво рукотворне", "Мальовнича Україна", "Скривджена земля", "Свята спадщина", "З попелу забуття", "Геологія".

Особливо журі відзначило, як кращі, експедиційно-дослідницькі роботи юних краєзнавців Баранівського, Володарсько-Волинського, Малинського, Олевського, Радомишльського, Черняхівського районів, міст Бердичева, Житомира, Коростеня, Коростишева, Новограда-Волинського. Переможцем напрямку "Свята спадщина" було визнано експедиційно-пошуковий загін ЗОШ №1 м. Коростишева за роботу "Стежинами спалених сіл". Учнівський колектив під керівництвом 3. Вайднер створив літопис спалених сіл району і провів багатоденний похід, під час якого провів дослідження у визначених місцях трагедії війни.

У напрямку "Чарівний світ природи" експедиції "Сто чудес України" перше місце здобув геологічний гурток ОЦТІКУМ (керівник М. Сачук) за роботу "Чорна перлина Кімерії". Ця робота є підсумком експедиції у Карадазький заповідник Криму, яку провели гуртківці на літніх канікулах.

Наслідком декількох експедицій стала і робота "Урочище Шумськ" вихованців екологічного Центру дітей та юнацтва м. Бердичева. Експедиційний загін учнів (керівник Т. Соболь) дослідив визначну пам'ятку природи Житомирщини - Шумський каньйон на р. Гнилоп'ять та скелю Крашевського.

Гуртківці Палацу шкільної молоді м. Новограда-Волинського (керівник Л. Антошевська) посіли перше місце за роботу "Народний лікар проти Чорнобиля" у напрямку "Скривджена земля".

Під час конференції з керівниками районних делегацій була проведена розширена методрада з обміну досвідом роботи пошукових загонів.

Справжнє свято для учасників конференції влаштували фольклорно-етнографічний ансамбль "Джерельце" ЗОШ №6 (керівник А. Нестерова) та зразковий ансамбль народних інструментів "Троїсті музики" ЗОШ №33 м. Житомира (керівник В. Голуб), котрі виступили перед гостями з новорічною програмою.

Переможці та призери конкурсів експедиційно-дослідницьких робіт одержали дипломи, грамоти та солодкі призи. Завдяки спонсорській допомозі МК НВП "Томос" (гендиректор В. Огороднійчук), ПП "Шаміра" (директор О. Городничій) та ПП О. Хоменко солодкі призи одержали також усі без винятку учасники конференції. Кращі з робіт юних краєзнавців Житомирщини будуть подані на Всеукраїнський тур експедицій, що відбудеться у Державному Центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді у м. Києві.

Обласна краєзнавча конференція показала, що учнівська молодь продовжує проявляти зацікавленість щодо природи та історичного минулого рідного краю, вивчення традицій, звичаїв, обрядів народу, екологічних проблем, збереження історико-культурних та природних пам'яток.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.