каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Крізь перешкоди до перемоги

Ожгибесов В.Н.
«Житомирщина молода», 17 червня 2004 р.

Кінець навчального року для учнівської молоді області позначився проведенням біля с. Денишів Житомирського району обласного туристського зльоту.

Протягом чотирьох днів 29 команд учнів майже зі всіх районів та міст області виборювали першість на 45-х обласних змаганнях зі спортивного туризму та перших обласних еколого-геологічних змаганнях.

Організацію та проведення змагань здійснював Житомирський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (ЖОЦТКСЕУМ) Житомирської обласної ради під керівництвом управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації.

ЖОЦТКСЕУМ - єдиний в області профільний туристсько-краєзнавчий позашкільний навчальний заклад. Тому саме він безпосередньо координує та організовує роботу учнівської молоді з туризму та краєзнавства та проводить відповідні масові заходи: краєзнавчі експедиції та конференції, спортивні походи та змагання зі спортивного туризму і орієнтування, туристів- краєзнавців, геологічні та еколого-геологічні. Еколого-геологічні змагання є комплексними та поєднують в собі різні напрями краєзнавства. Юні дослідники під час змагань проходили еколого-геологічний маршрут та виконували практичні завдання на етапах: "Радіометрія", "Шляхове випробування", "Гідрологія", "Мінералогія та петрографія", "Визначення якості води", "Опис ділянки лісу". Суддівство змагань забезпечували фахівці Новоборівської геологічної партії.

Перемогла в еколого-геологічних змаганнях у загальному заліку команда міста Житомира у складі гуртківців ЖОЦТКСЕУМ (керівник М.В.Сачук). Друге місце посіла команда Денишівської ЗОШ Житомирського району (керівник П.А.Романов ), а третє - команда Палацу шкільної молоді м. Новограда-Волинського (керівник О.М. Харитонов).

Змагання зі спортивного туризму включали у себе два види: "Крос-похід" та "Смуга перешкод" і проходили водночас на двох дистанціях - першого та третього класу. Команди самі, залежно від рівня своєї підготовки, вирішували: на яких дистанціях змагатися - більш легкого першого чи дуже складного третього класу. Усього, за правилами змагань, існує чотири класи дистанцій. Найскладніший - четвертий. На таких дистанціях юнацькі змагання, як правило, не проводяться. Навіть Першість України серед учнівської молоді проводиться на дистанціях третього класу. У цьому році Міністерством освіти і науки заплановано проведення такої першості у Закарпатті. Тому, плануючи обласні змагання, ЖОЦТКСЕУМ вирішив наблизити їх рівень до всеукраїнського з метою виявлення найсильнішої команди для участі у Першості України. Слід відзначити, що місцевість біля Денишів повністю відповідає вимогам до дистанцій третього класу.

Під час змагань юні спортсмени серед інших долали такі високотехнічні етапи, як: "Навісна переправа через водну перешкоду", "Переправа через яр по колоді", "Рух через болото по жердинах", "Крутопохила переправа", "Спуск зі скелі по вертикальних перилах", "Підйом на скелю", "Траверс скелі". Всі ці переправи команди самі наводили, переправлялися і рушили далі, загартовуючи на багатокілометрових маршрутах волю і тіло, виявляючи у складних ситуаціях високі людські якості.

Рівень підготовки команд був досить високий. Про це свідчить той факт, що головна суддівська колегія змагань жодної команди не дискваліфікувала, і всі вони впевнено дісталися до фінішу. На дистанціях третього класу впевнено, з великим відривом, перемогла команда Стрибізької загальноосвітньої школи Червоноармійського району (тренер В.І.Тимощук). Друге місце здобула команда Високівської гімназії Черняхівського району (тренер Ю.Р.Балан), а третє - команда Чоповицького ЗНВК Малинського району (тренер В.П. Ходаківський).

На дистанціях першого класу перемогу здобула команда Новоград-Волинського району, а друге та третє місця посіли відповідно команди Черняхівського та Чуднівського районів.

Не менш цікавими були різні конкурси, у яких взяли участь практично всі учасники змагань. Юні туристи із задоволенням співали під гітару біля багаття, демонстрували .саморобне туристське спорядження, випускали у польових умовах стінгазету про зліт, брали участь у краєзнавчій вікторині, конкурсах бівуаків та "Природа і фантазія".

На урочистому закритті змагань головні судді Алла Лаптєва та Анатолій Кедись вручили переможцям і призерам кубки та дипломи управління освіти і науки облдержадміністрації та побажали юним туристам щасливих подорожей під час літніх канікул. Туристський зліт в Денишах показав, що учнівська молодь області із захопленням займається туризмом і краєзнавством та з задоволенням бере участь у змаганнях, походах та експедиціях. Однак, для того, щоб ця дуже корисна справа набула справжньої масовості, необхідна постійна підтримка юнацького туризму з боку всіх організацій та установ, які не байдужі до майбутнього нашої молоді.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.