каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Орієнтування без компасу

Ожгибесов В.Н.
«Пульс-норма», 26 жовтня 2006 р.

У розпалі квітучого травня учнівська молодь зібралася біля с.Тетерівки Житомирського району, щоб підкорити дистанції, які пролягли у мальовничому лісі.

Відкрита першість міста Житомира зі спортивного орієнтування, присвячена Дню Перемоги, була організована та проведена Житомирським обласним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради (ЖОЦТКСЕУМЖОР).

В змаганнях взяли участь кращі юні спортсмени-орієнтувальники Житомира та області.

Юнаки та юнки виборювали першість на дистанціях "Орієнтування у заданому напрямку". Учні 6-7 класів долали дистанцію довжиною 3 км та знаходили 6 контрольних пунктів (КП); 8-9 класів - 4 км і 8 КП; 10-11 класів та студенти - 5 км і 10 КП.

Для успішного подолання таких дистанцій необхідна відмінна бігова, топографічна та тактична підготовки, яких набувають юні орієнтувальники під час наполегливих тренувань, займаючись у позаурочний час в спортивно-туристських гуртках ЖОЦТКСЕУМЖОР.

Завдання було ускладнено тим, що юні спортсмени змагалися без компасів - отримували на старті тільки карту, а потім в їх "розпорядженні" були лише сонце, вітер та орієнтири місцевості, що є свого роду "вищим пілотажем" в орієнтуванні.

У ході напруженої боротьби найкращих результатів досягли команди загальноосвітніх шкіл №30 (тренери В.М.Ожгібесов, О.В.Ожгібесова), №8 (тренер Н.В.Росовецька), гімназії №23 (тренер А.І.Марченко) та збірна команда м.Коростишева (тренер С.А.Русецький), які посіли найбільшу кількість призових місць.

Головний суддя змагань, суддя І категорії А.І.Кедись та начальник дистанцій, майстер спорту міжнародного класу С.А.Русецький, аналізуючи стартові протоколи, відмітили, що за навчальний рік майстерність юних спортсменів значно зросла.

Більшість з учасників змагань підвищили свою спортивну кваліфікацію, виконавши нормативи вищих, ніж у них були, спортивних розрядів.

Займаючись спортивним орієнтуванням, юнаки та дівчата загартовуються фізично і морально та навчаються швидко мислити і приймати рішення в екстремальних умовах при обмеженому часі.

А ще спортивна боротьба та прагнення до перемоги наповнюють будні підлітків яскравими емоціями, які залишаться в їх спогадах на все майбутнє життя.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.