каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Осінні старти на лісових стадіонах

Ожгібесов В.М.
"Журнал Житомира", 3 листопада 2009 р.

Перші два місяці нового навчального року для учнівської молоді міста Житомира та Житомирської області позначилися новими спортивними стартами на лісових стадіонах.

Педагогами Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради були проведені 22-га Відкрита першість Центру з туристського багатоборства, 14-та Відкрита першість зі спортивного орієнтування, 3-ій Відкритий чемпіонат з військово-туристського багатоборства та 26-й Чемпіонат області зі спортивного орієнтування.

Всім змаганням передувала велика організаційна підготовча робота, проведена працівниками Центру туризму Анатолієм Кедисєм, Людмилою Валієвою, Романом Слободянюком, Сергієм Русецьким, Василем Федорченком, Віталієм Віслоцьким, Анатолієм Марченком, Андрієм Штиком, Іриною Радько, Аллою Шкабарою, Тетяною Витрикузою, Надією Габрик, Світланою Котвицькою, Тетяною Байкіною.

В суддівстві змагань взяли участь також активісти Обласної федерації спортивного туризму Максим Висоцький, Олександр Левченко, Марина Ткачук, Олена Глушенко, Світлана Тесленко, Ольга Литвинчук, Олександр Сікорський, Юрій Киризюк, Лідія Добровольська, Богдан Сорока та багато інших.

Медичне обслуговування змагань на високому професійному рівні здійснювали працівник фізкультурного диспансеру Обласного медичного центру І.П. Іванова та Житомирської міської станції швидкої та невідкладної медичної допомоги В.В. Жерняков, Г.Ф. Гришко, В.Н. Тулінов, Л.П. Матвійчук, Г.П., Москаленко, В.С. Лоташ.

Завдяки активної підтримки начальника управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації О.В. Пастовенського, його заступників О.Г. Липовецької, А.В. Ковальчук та головного спеціаліста Т.В. Легенчук, було придбано у необхідній кількості спеціальне спортивно-туристське спорядження, призи, кубки, медалі та організовано відрядження команд на змагання.

Дистанція «Смуга перешкод» змагань з туристського багатоборства, які відбулися на крутих схилах та ярах правого берегу р. Тетерева в Житомирському міському парку імені Юрія Гагаріна неподалік від греблі та села Зарічани, складалася з етапів: навісна переправа, переправа по колоді, спуск, підйом, траверс.

У ході дуже напруженої, видовищної боротьби переконливі перемоги серед учнів 11-х класів одержали Юрій Фіщук, (школа №26) та Ганна Тичинська (школа №27), а серед учнів 9-х класів Владислав Дорошенко (школа №36) та Ольга Гонгало (школа №26). Другі місця здобули відповідно: Руслан Паламарчук (школа №27) та Реґіна Рудзей (гімназія №23); Ігор Янчук (школа №26) та Софія Дубова (гімназія №23), а треті – Андрій Ковальський (школа №30) та Олена Завгороднюк (школа №7); Сергій Сорока (школа №36), Світлана Варламова (школа №27) та Яна Біляченко (колегіум) з однаковим результатом.

На військово-спортивній дистанції чемпіонату з військово-туристського багатоборства, до якої входили метання гранат, ножів та стрільба з пістолету, юнаки та дівчата продемонстрували високий рівень технічної підготовки та психологічної готовності до захисту Батьківщини.

Титули чемпіонів у цьому виді змагань серед учнів 11-х класів з однаковим результатом здобули Андрій Ковальський (школа №30) та Юрій Фіщук (школа №26), а серед учениць – Марина Ячник (школа №7). Серед учнів 9-х класів перемогли Денис Кохан (школа №7) та Світлана Швець (школа №7).

Другі місця посіли: Євген Михайловський (школа №7) та Маргарита Верхоланцева (школа №7); Володимир Осадчук (колегіум) та Олена Сальнікова (Новогуйвинська гімназія), а треті: Руслан Паламарчук (школа №27) та Ганна Тичинська (школа №27); Андрій Іванов (школа №7) та Світлана Варламова (школа №27).

У командному заліку серед юнаків та дівчат перемогла команда «Фортекс» Житомирського підліткового клубу «Фортуна» (тренер Уланова Л.А.).

Друге місце серед команд юнаків здобула команда гуртківців Центру туризму, учнів школи №30 «Астра» (тренер Ожгібесов В.М., Ожгібесова О.В.), а друге та третє місце в загальнокомандному заліку посіли відповідно команда школи №7 (тренер Шелігацький В.А.) та команда дитячо-юнацького військово-патріотичного клубу «Сатурн» з смт. Новогуйвинське (тренери Єпіфанцев І.В., Трубчанінов А.І.).

На 14-тій першості зі спортивного орієнтування серед учнів 11-х класів перемогли Ольга Гонгало (школа №26) та Юрій Фіщук (школа №26); серед 9-х класів – Яна Біляченко (колегіум) та Валерій Дідик (гімназія №23); серед 8-х класів – Олена Суботенко (колегіум) та Володимир Черняков (колегіум).

18 команд районів і міст Житомирської області зустрілися у двобої на дистанції «Орієнтування у заданому напрямку» 26-го Чемпіонату області зі спортивного орієнтування, яка пролягла у лісовому масиві біля села Тетерівки, що у Житомирському районі.

Орієнтуючись за картою, юнаки переборювали дистанцію довжиною 8 кілометрів, знаходили та відмічалися на 15 контрольних пунктах, а юнки – 6 кілометрів та на 13 контрольних пунктах.

Для вдалого виступу на таких змаганнях потрібна не аби яка бігова і топографічна підготовка та особливе «відчуття місцевості» і інтуїція, які приходять з досвідом та значною мірою є природженими, що і є спортивним талантом.

Чемпіонкою області в особистому заліку серед дівчат знову, у четвертий раз, впевнено стала іменита Наталія Горбаченко, гуртківець Центру туризму, учениця 11 класу школи №30 м. Житомира, кандидат у майстри спорту, легенда спортивного орієнтування області, яка з 2005 року не знає собі рівних на всіх змаганнях.

Серед юнаків переміг учень 11 класу Студеницької школи Коростишівського району Сергій Ковтонюк.

«Срібло» здобули учні Орепівської школи Новоград-Волинського району Дар'я Осачова та Олександр Біньківський, а «бронзу» - вихованка ДЮСШ Брусилівського району Вікторія Макаренко та учень школи №3 міста Малина Євген Костюченко.

Абсолютну перемогу в чемпіонаті області в командному заліку серед юнаків, дівчат та в загальнокомандному заліку здобула команда гуртківців Центру туризму «Астра», до складу якої увійшли учні школи №30 міста Житомира: Наталія Горбаченко, Ірина Мошко, Андрій Муравський, Дмитро Кратюк, Денис Бабич, Максим Шкір, Василь Бондарчук, Юлія Ковальська, Ярослав Козел, Євген Селезньов, Дар'я Стаднік (тренери Ожгібесов В.М. Ожгібесова О.В.,). Це вже сьома командна перемога команди «Астра» в чемпіонатах області зі спортивного орієнтування на протязі 2004-2009 років.

Друге місце серед дівчат посіла команда міста Коростеня (тренер Лагода О.Ю.), третє серед юнаків та в загальнокомандному заліку – команда клубу «Сатурн» у складі учнів Новогуйвинської гімназії (тренери Єпіфанцев І.В., Трубчанінов А.І.), а друге серед юнаків, третє серед дівчат та друге у загальнокомандному заліку здобула команда Орепівської школи Новоград-Волинського району (тренер Дорошкевич П.О.).

Осінні старти на лісових стадіонах продемонстрували високий рівень підготовки юних спортсменів і спортсменок та підтвердили, що учнівська молодь із захопленням займається спортивним орієнтуванням, туристським та військово-туристським багатоборством.

Дуже багато загальнолюдських цінностей та позитивних, корисних якостей виховується в підлітках під час таких занять та змагань. Не на словах, а на власному досвіді осягають вони, що таке здоровий спосіб життя.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.