Статьи по туризму

Осінні випробування юних туритстів

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 16 жовтня 2003 р.

Початок нового навчального року в Житомирському обласному центрі туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (ЖОЦТКСЕУМ) позначився проведенням ряду змагань зі спортивного туризму та спортивного орієнтування.

У змаганнях взяли участь учні загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ, студенти коледжів та вищих навчальних закладів міста Житомира та Житомирської області.

На Відкритій першості ЖОЦТКСЕУМ з туристського багатоборства юні туристи долали "Смугу перешкод" 2-го класу, до складу якої входили етапи: навісна переправа через яр, переправа по колоді, спуск та підйом по схилу, переправа по мотузці з перилами, траверс схилу, переправа "Маятник". Долаючи етапи смуги перешкод, юнаки та дівчата готують себе до подолання складних перешкод па місцевості у категорійних спортивних туристських походах, набувають необхідні для цього витривалість, загартованість, спеціальні технічні навички.

З нагоди Всесвітнього дня туризму ЖОЦТКСЕУМ спільно з відділом з питань фізичної культури і спорту Житомирської міської ради була проведена Відкрита першість міста Житомира з велосипедного туризму та спортивного орієнтування. Юні спортсмени змагалися на дистанціях "Тріал", "Фігурне водіння велосипеду" та "Орієнтування у заданому напрямку". Змагання проходили у трьох вікових групах: молодшій (6-7 кл.), середній (8-9 кл.), старшій (учні 10-11 кл. та студенти).

Чемпіоном змагань зі спортивного орієнтування серед дівчат у старшій віковій групі стала команда ЗОШ №30 м. Житомира (тренер В.М.Ожгібесов), а серед юнаків - команда ЗОШ №5 (тренер Л.М.Валієва).

У середній віковій групі перемогу здобули відповідно команди ЗОШ №12 (тренер Н.П.Радіонова) та ЗОШ №5 (тренер Л.М.Валієва), а в молодшій групі - ЗОШ №7 (тренер А.В.Андрушкевич) та ЗОШ №30 (тренер О.В.Ожгібесова).

Серед студентів перемогли команди Житомирського агроекологічного університету.

У загальнокомандному заліку перемогла збірна команда ЗОШ №7. Друге місце здобула команда ЗОШ №30, а третє - ЗОШ №8 (тренер Н.В.Росовецька).

У змаганнях з велотуризму перемогла команда ЗОШ №6.

Наприкінці бабиного літа, немов поспішаючи встигнути до холодів, на схилах, скелях та ярах правого берега Тетерева, неподалік від с. Зарічани у Житомирському районі, відбулися 44-ті обласні змагання учнівської молоді з туристського багатоборства.

Юні спортсмени змагалися на дистанціях "Смуга перешкод" та "Крос-похід" третього класу складності. Усього, за всеукраїнськими правилами, існує 4 класи дистанцій. Четвертий - найскладніший, на якому виконують нормативи майстрів спорту України. На третьому класі учасники змагань мали можливість виконати нормативи кандидатів у майстри спорту. Згідно з правилами, на дистанції 3-го класу були допущені спортсмени, які мають не нижче другого розряду.

Перемогла у змаганнях команда Житомирського військового інституту радіоелектроніки ім. С. П. Корольова (тренер А.П.Критенко). Друге місце посіла збірна команда ЗОШ №5 та ЗОШ №8 м. Житомира (тренери Л.М.Валієва, А.І.Марченко). Третє місце на дистанції "Смуга перешкод" здобула команда ЗОШ №30 м. Житомира (тренери В.М.Ожгібесов, О.В.Ожгібесова), а на дистанції "Крос-похід" -- команда Високівської гімназії Черняхівського району (тренер Ю.Р.Балан).

Всього у змаганнях у вересні-жовтні взяли участь 85 команд.

За підсумками змагань 15 учасникам будуть присвоєні спортивні розряди "Кандидат у майстри спорту", 26 учасникам -перший спортивний розряд, 38 - другий, 45 - третій, а 153 юнакам та юнкам будуть присвоєні юнацькі спортивні розряди.

Можна вважати, що осінні іспити на важких туристських дистанціях гуртківці ЖОЦТКСЕУМ та і взагалі юнацький туристський актив області витримали на "відмінно".

© 2007-2017 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.