каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Осіння першість на смузі перешкод

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 18 листопада 1999 р.

Нещодавно в обласному центрі відбулася першість міста Житомира з техніки пішохідного туризму серед учнів загальноосвітніх шкіл. Свято спорту зібрало 19 команд юнаків та дівчат. Змагання проходили на крутих ярах та скелях правого берега Тетерева неподалік від с. Зарічани.

Організовувалися та проводилися змагання спорткомітетом міськвиконкому спільно з Центром туризму і краєзнавства учнівської молоді обласного управління освіти та турклубом "Полісся".

Трасу змагань, порівняно з минулою у гідропарку, впізнати було неможливо. "Це зовсім інша за складністю та навантаженням траса",- каже голова турклубу "Полісся" майстер спорту А. І. Марченко. З ним згоден і директор центру туризму і краєзнавства В. Ф. Віслоцький: "Траса дуже цікава, з часом можна буде провести тут обласні змагання, а поки що проведемо її випробування на міських". Смуга перешкод дійсно вражає. До неї входять: старт, переправа по жердинах через болото, спуск по схилу, скельний спуск, крутий підйом, навісна переправа через яр, переправа-маятник через яр, переправа при допомозі паралельних мотузок, натягнутих над дуже глибоким яром, спуск схилом, довга крутопохила навісна переправа над глибоким яром, переправа по колоді через яр, траверс - крутий та довгий підйом схилами і, нарешті,- до фінішу. Між етапами смуги перешкод потрібно швидко бігти, бо на фініші буде дорога кожна мить у боротьбі з суперниками. Самі етапи потрібно теж переборювати швидко, але не на шкоду безпеці, бо за її порушення судді нараховують штрафні хвилини до часу проходження траси. Крім того, щоб упевнено запобігти травматизму, судді страхують учасників змагань при подоланні перешкод.

Суддівська колегія на змаганнях досить велика. До її складу входять працівники центру туризму і краєзнавства: Л. М. Валієва (головний суддя), Т.В. Опанасюк , А.О. Лаптєва, І.В. Власенко, Т.О. Байкіна, Г.І. Жуков, А.І. Кедись, О.В. Кравчук, Ю.Ґ. Пантелєєв. До суддівської колегії також входять близько тридцяти членів турклубу "Полісся" на чолі з А.І. Марченком. Усі вони раніше займалися, а більшість і зараз займаються туризмом, беруть участь у змаганнях серед дорослих.

Змагання проходили протягом двох днів. У перший змагалася старша вікова група: учні 9-11 класів, у другий - молодша -учні 6-8 класів. Водночас проводилися міні-змагання з фігурного керування велосипедом, конкурси туристської пісні та "Природа і фантазія". Усі учасники змагань складали іспит на в'язання туристських вузлів. Юнаки та дівчата стартували у зв'язках по двоє і по дві зв'язки у кожній віковій групі. При подоланні перешкод вони страхували один одного та подавали взаємодопомогу. Переборення траси було не з легких. У напруженій боротьбі юні спортсмени виявляли свої фізичні здібності та людські якості - силу волі, сміливість і товариськість. Ніколи невідомо заздалегідь хто буде на змаганнях в лідерах. У цьому і полягає притягальність спорту. Так склалося і цього разу. Несподівано для багатьох в обох вікових групах та в загальнокомандному заліку упевнено перемогла команда тридцятої загальноосвітньої школи (директор Л.Д.Северенчук). Перемогу здобули Сергій Болдін, Артем Воробей, Андрій Дегтяренко, Вадим Дегтяренко, Христина Зіновчук, Наталія Марчук, Лідія Сологуб, Олександр Якименко (тренери О.В.Ожгібесова, В.М.Ожгібесов). Три дипломи і грошову винагороду вручила їм на урочистому параді закриття змагань голова спорткомітету міськвиконкому М. І. Тиркут та побажала, щоб закріпили успіх, стали справжніми майстрами цього дуже цікавого і романтичного виду спорту.

На другому місці у старшій віковій групі була команда ЗОШ №8 (тренер А.І.Марченко), у молодшій та в загальнокомандному заліку команда ЗОШ №5 (тренер Л.М.Валієва), а третє місце в обох вікових групах та в загальнокомандному заліку здобула команда ЗОШ №24. Отже, перше випробування нової траси туристської смуги перешкод відбулося. Хай знає вона багато щасливих стартів і хай щасливими будуть старти в усіх добрих справах юних туристів, які її підкорили.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.