каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Перемога під пекучим сонцем

Ожгибесов В.Н.

«Пульс-норма», 7 червня 2007 р

Перемагаючи спеку, учнівська молодь вступила у двобій за право бути кращими туристами та краєзнавцями на обласному зльоті, який протягом 4-х днів проходив у мальовничому лісі біля с. Дениші Житомирського району.

48-мі обласні змагання учнівської молоді зі спортивного туризму, 28-мі обласні еколого-геологічні та 7-мі обласні туристсько-краєзнавчі змагання учнівської молоді зібрали 29 збірних команд школярів і студентів із районів та міст області.

Організував та провів змагання Житомирський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради (ЖОЦТКСЕУМЖОР) під керівництвом управління освіти і науки облдержадміністрації. Начальник управління О.В.Пастовенський, заступник начальника О.Г.Липовецька, головний спеціаліст Т.В.Легенчук взяли особисту участь в підготовці зльоту.

Для проведення змагань обласною радою були виділені відповідні кошти з обласного бюджету.

Управлінням охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області було виділено кошти для придбання призів переможцям і призерам еколого-геологічних та туристсько-краєзнавчих змагань.

Спонсорську допомогу для харчування учасників змагань за сприяння Богунської районної ради надало ВАТ "Житомирхліб".

При проведенні змагань використовувалися послуги ДП "Житомирське лісове господарство", КП "Водоканал". Працівники Житомирського районного відділу міліції та обласного відділу ДАІ забезпечували охорону громадського порядку і безпеку дорожнього руху.

Медичне обслуговування на високому професійному рівні здійснювали працівник обласного медичного центру Лілія Кац та колишній працівник фізкультурного диспансеру цього закладу Раїса Ільченко.

Велику роботу по організації та проведенню зльоту провели працівники ЖОЦТКСЕУМЖОР Т.С.Витрикуза, Н.П.Габрик, А.С.Лепак, Л.О.Саприкіна, М.М.Корнійчук, М.П.Мироненко.

Суддями були педагогічні працівники ЖОЦТКСЕУМЖОР В.Ф.Віслоцький, О.А.Вербицька, О.М.Глушенко, А.П.Григор'єва, Т.В.Опанасюк, Н.П.Преснякова, С.І.Пруднікова, М.В.Сачук, В.М.Федорченко, Т.В.Шайдюк, А.П.Штик вчителі з районів та міст області, фахівці Житомирської геологічної партії та колишні гуртківці-активісти обласної федерації спортивного туризму, які свого часу самі брали участь у змаганнях. За два місяці до зльоту з суддями, з метою підвищення їх кваліфікації, були проведені обласні семінари-практикуми.

В перший день, одразу після приїзду, всі бажаючи взяли участь у незаліковому (для команд) виді - особистій першості на дистанції "Орієнтування у заданому напрямку", яку організував та провів палкий ентузіаст спортивного орієнтування, майстер спорту міжнародного класу, екс-чемпіон світу серед студентів Сергій Русецький.

Другого дня робота в туристському таборі розпочалась о шостій годині ранку. Швидкий сніданок з багаття і ось, нарешті, команда: "На старт".

Одягнувшись у страхувальні системи та шоломи, немов середньовічні лицарі, юні туристи вступили у двобій на дистанціях "Смуга перешкод" та "Крос-похід", які пролягли через яри, скелі, болота, хащі та річку. До складу дистанцій входили етапи: навісна та крутопохила переправи, спуск та підйом по схилу, переправи по колоді, по мотузці з перилами, убрід та по жердинах, траверс, в'язання туристських вузлів, транспортування "потерпілого", орієнтування по лінії та за азимутами.

Начальник дистанцій Анатолій Марченко підкреслив, що без відповідної підготовки такі дистанції подолати неможливо і взагалі не має сенсу виходити на старт, адже погано підготовлена команда буде знята на першому ж пункті контролю часу. Тому не дивно, що більшість учасників змагань - спортсмени другого і першого спортивних розрядів, а дехто і кандидати у майстри спорту.

Долаючи багатокілометровий маршрут, юнаки та юнки переправлялися через перешкоди, ведучи боротьбу з простором і часом, перемагаючи виснаження і спеку.

Після того, як фінішувала остання команда, була проведена особиста першість серед вчителів, на якій тренери показали своїм вихованцям рівень власної підготовки та довели, що знаходяться в чудовій спортивній формі.

Радістю наповнилися серця багатьох юних спортсменів і спортсменок, коли секретарі змагань Людмила Валієва і Тетяна Байкіна завершили підрахунки та оголосили підсумки змагань. Отже, абсолютну перемогу на дистанціях І класу здобула команда Палацу шкільної молоді м. Новограда-Волинського (тренер Анатолій Добжанський), друге місце посіла команда Новоград-Волинського району (тренер Юрій Гнап), третє - команда Черняхівського району (тренер Юрій Балан). Команда Малинського району (тренер Віталій Ходаківський) здобула "бронзу" на дистанції "Крос-похід".

На дистанціях II класу (більш важких) перемогла команда Стрибізької Червоноармійського району (тренер Валентин Тимощук), друге місце здобула команда Будинку дитячої творчості ім. О. Разумкова м. Бердичева (тренер Ігор Самотошніков), третє - команда м.Житомира (тренери Лариса Уланова, Роман Слободянюк). Команда Романівського району (тренер Павло Садурський) показала "срібний" результат на дистанції "Крос-похід".

Водночас із змаганнями зі спортивного туризму, відбулися еколого-геологічні та туристсько-краєзнавчі змагання.

Кращі юні дослідники Поліського краю, переможці районних та міських змагань виборювали першість на етапах: геологічний маршрут, мінералогія і петрографія, шліхове випробування, радіометрія, гідрологія, опис ділянки лісу, визначення якості води, історичне краєзнавство, археологія, етнографія, встановлення намету, розпалювання багаття, в'язання туристських вузлів, визначення топографічних знаків, переправа по жердинах, орієнтування.

Всі учасники цих змагань займаються дослідницькою роботою за різними напрямками краєзнавства, геології та екології, беруть активну участь у діяльності Малої Академії наук України та Всеукраїнському русі учнівської молоді "Моя земля - земля моїх батьків". У ході змагань вони демонструють вміння швидко проводити польові дослідження, долати перешкоди та орієнтуватися на місцевості, показують глибину своїх знань з краєзнавства та ступінь володіння практичними туристськими навичками.

Педагоги впевнені, що ці юні універсальні туристи в майбутньому обов'язково стануть справжніми фахівцями та не дадуть згаснути в душі іскрі захоплення науковими дослідженнями.

В загальному заліку на еколого-геологічних та туристсько-краєзнавчих змаганнях перемогла команда Ново-Борівської ЗОШ №2 Володарсько-Волинського району (керівник Віра Щербина), друге місце посіла команда Курненської ЗОШ Червоноармійського району (керівник Петро Андрійчук), третє - команда ЖОЦТКСЕУМЖОР (керівник Марина Сачук). Призові місця також в окремих видах здобули й команди ПШМ м.Новограда-Волинського (керівники Людмила Антошевська, Олександр Харитонов) та Високопічської ЗОШ №1 (керівник Петро Пухтаєвич).

У вільний від змагань час юні туристи із захопленням брали участь у конкурсах "Природа і фантазія", "Виставка колекцій мінералів та гірських порід", бівуаків, туристських саморобок, фотографій, туристської та авторської пісні.

Під час спілкування учасники зльоту обмінювались досвідом з організації та проведення ступеневих і категорійних спортивних туристських походів, краєзнавчих експедицій, розповідали про свої мандрівки, плани на літні канікули, познайомилися та знайшли багато нових друзів.

На урочистому параді закриття змагань головні судді Анатолій Кедись і Алла Лаптєва відмітили, що майстерність юних туристів з року в рік зростає, а юнацький туристський рух набуває в області все більшої масовості.

Дуже втомлені, але задоволені і радісні, рушили юнаки та дівчата додому, адже незалежно від займаних місць, всі вони гідно витримали випробування на міцність та здобули свою особисту перемогу під пекучим сонцем.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.