каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Першість міста з туризму

Ожгибесов В.Н.
«Місто», 8 червня 2000 р.

Проведення змагань з туризму серед школярів загальноосвітніх шкіл м. Житомира двічі на рік - навесні та восени - стає вже доброю традицією. Завдяки спорткомітету міськвиконкому, який проявляє турботу про шкільний туризм, ці змагання після багаторічної перерви у поновленому стані проводяться вже чотири роки. Ось і зараз, наприкінці навчального року, 17 загальноосвітніх шкіл направили свої команди для участі у першості міста. Безпосереднім організатором змагань разом зі спорткомітетом є обласний Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді управління освіти облдержадміністрації.

Першість, як і восени, проводилася на скелях та крутих ярах правого берега Тетерева неподалік від с. Зарічани, тривала три дні і складалася з командних змагань з техніки пішохідного туризму та командних змагань зі спортивного орієнтування, а також особистої першості з техніки велотуризму.

Дистанція смуги перешкод, на якій проводилися змагання з техніки пішохідного туризму, була 1 та 2 класу складності і включала у себе такі етапи: в'язання туристських вузлів, переправа по жердинах, спуск по схилу, спуск зі скелі, підйом по схилу, навісна переправа, переправа-маятник, переправа по мотузці з перилами через яр, крутопохила переправа, переправа по колоді, траверс схилу. Юнаки та дівчата змагалися в двох вікових групах: середній, в яку входили учні 6-8 класів та старшій - учні 9-11 класів. Для того, щоб вдало подолати таку смугу перешкод, потрібно добре тренуватися до змагань, адже це дуже технічний вид спорту, і одних фізичних здібностей тут замало. Потрібна копітка праця по вивченню правил та опрацюванню способів подолання перешкод, яку проводять учні на заняттях у гуртках спортивного туризму. Після проходження дистанції команда, якщо вкладалася у контрольний час, отримувала додаткове спорядження і проходила ще три етапи з самонаведенням переправ: спуск, підйом по схилу, навісна переправа через яр. Здатність команди провести самонаведення переправ свідчить про високий рівень її підготовки. У ході напруженої боротьби за підсумком двох вікових груп перше місце на дистанції "Смуга перешкод" здобула команда ЗОШ №8 у складі: С. Грищенко, Д. Колпаков, Т. Кравчук, С. Шапіренко, С. Біденко, О. Ільницький, О. Пушкалюк, О. Семенюк; друге місце - команда ЗОШ №5, третє - команда ЗОШ №30.

Змагання зі спортивного орієнтування проходили у вигляді естафети. Юні спортсмени за допомогою карти пробігали дистанцію біля 2 км в заданому напрямку з 8 контрольними пунктами і передавали естафету товаришам по команді. Цей вид змагань потребує від учасників вміння орієнтуватися на місцевості та, безперечно, швидко бігати, причому бігати по бездоріжжю. Перше місце за підсумком двох вікових груп по спортивному орієнтуванню здобула команда ЗОШ №5 у складі: С. Киризюк, І. Кусковський, О. Левченко, А. Хоменко, О. Бояркіна, І. Радько, В. Тимошенко. Друге місце - команда ЗОШ №8, третє - команда ЗОШ №23.

У загальнокомандному заліку за підсумком двох видів змагань чемпіонами міста стала команда ЗОШ №8, друге місце здобула команда ЗОШ №5, трете - команда ЗОШ №16. Переможці минулорічної осінньої першості - команда ЗОШ №30 здобула 4 загальнокомандне місце. За результатами першості усім учасникам, залежно від займаного місця, будуть присвоєні спортивні розряди згідно з Єдиною спортивною класифікацією України.

В вільний від змагань час юні мандрівники приймали участь у конкурсах туристської пісні та "Природа і фантазія". Журі відзначило призами творчість учнів з команд ЗОШ №8, ЗОШ №30, ЗОШ №27.

На урочистому параді закриття змагань головний суддя - провідний фахівець Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді А. І. Марченко вручив переможцям і призерам дипломи спорткомітету міськвиконкому і побажав усім юнакам та дівчатам щасливих туристських стежок на літніх канікулах.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.