каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Першість з туристського багатоборства

Ожгибесов В.Н.
«Місто», 1 листопада 2001 р.

На крутих ярах та скелях правого берега Тетерева, неподалік від с. Зарічани, відбулася осіння першість з туристського багатоборства серед учнів загальноосвітніх шкіл м. Житомира, які займаються у гуртках пішохідного туризму в обласному Центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді управління освіти і науки облдержадміністрації.

Змагання зібрали 18 команд юних туристів і проходили у двох вікових групах: старшій, до якої входили учні 8-11 класів, та молодшій - учні 5-7 класів. Спочатку відбулися змагання з техніки пішохідного туризму на дистанції "Смуга перешкод". Молодші долали смугу перешкод першого класу складності, до якої входили етапи: в'язання вузлів, спуск по схилу спортивним способом (самонаведення), переправа через яр по колоді, підйом по схилу, переправа через яр по мотузці з перилами, переправа "Маятник". Спортсмени старшої вікової групи долали "Смугу перешкод" другого класу складності, до якої, окрім вказаних етапів, входили: спуск зі скелі по вертикальних перилах (самонаведення), підйом на скелю (самонаведення), навісна переправа через яр (самонаведення). Сумарний перепад висот на "Смузі перешкод" сягає 60 метрів. Головна умова при подоланні перешкод - додержання правил безпеки, за порушення яких нараховуються штрафні бали, а це значно погіршує фінішний час команди.

Перемогу на дистанції "Смуга перешкод" у старшій віковій групі одержала команда загальноосвітньої школи №8, а у молодшій - ЗОШ №30.

Другого дня проходили змагання зі спортивного орієнтування, як складової частини туристського багатоборства. Юнаки та дівчата змагалися на дистанції "Орієнтування у заданому напрямку по карті". Старші повинні були подолати маршрут по пересіченій місцевості довжиною 3 км і знайти 8 контрольних пунктів (КП), а молодші - маршрут довжиною 2 км з 6 КП. Перевага у розподілі місць віддавалася командам, які, хоч і за довший час, знайшли більшу кількість КП. У ході напруженої боротьби перше місце у старшій віковій групі посіла команда ЗОШ №8, а у молодшій - ЗОШ №25.

За підсумком двох видів перемогу у змаганнях з туристського багатоборства у старшій віковій групі одержала команда ЗОШ №8, на другому місці була команда з цієї ж школи, а на третьому - команда ЗОШ №30. У молодшій віковій групі перемогла команда ЗОШ №25. Срібло здобула команда ЗОШ №30, а бронзу - друга команда ЗОШ №25.

Тренери команд - досвідчені педагоги, працівники обласного Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді: Л.М. Валієва, І.В. Власенко, Г.І. Жуков, А.І. Кедись, О.В.Кравчук, А.І.Марченко, О.В.Ожгібесова, В.М.Ожгібесов, В.М. Федорченко.

Водночас зі змаганнями з туристського багатоборства відбулися змагання велотуристів з фігурного катання на велосипеді, а у вільний від змагань час юні мандрівники приймали участь у конкурсах "Туристської пісні" та "Природа і фантазія". Журі відзначило творчість учнів ЗОШ №№5, 22, 25, З0.

На урочистому параді закриття змагань заступник директора Центру туризму і краєзнавства Т.В. Опанасюк вручила переможцям і призерам дипломи, грамоти та цукерки. Як утішні призи, цукерки також отримали команди, котрі не зайняли призових місць, але гідно вели спортивну боротьбу.

За результатами змагань усім учасникам будуть присвоєні спортивні розряди від третього юнацького до другого дорослого згідно з "Єдиною спортивною класифікацією України". Отже, перед юними спортсменами відкриваються нові горизонти для росту майстерності, яких вони неодмінно досягнуть.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.