каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Перший чемпіонат

Ожгібесов В.М.
газета "Місто", 30 жовтня 2008 р.

Змагання з військово-туристського багатоборства серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Житомира проходили протягом двох днів (субота та неділя) на схилах правого берега Тетерева поблизу греблі та с. Зарічани у міському парку культури і відпочинку ім. Ю.Гагаріна та були присвячені Дню партизанської слави, Всесвітньому дню туризму та Дню туризму в Україні.

Подібні змагання проводилися взагалі вперше та являли собою новаторську розробку Житомирського обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради (ЖОЦТКСЕУМЖОР), який і виступив організатором чемпіонату за сприяння управління освіти Житомирської міської ради.

Юні спортсмени та спортсменки, учні 7-11 класів, проходили дистанції "Крос-похід" та "Смуга перешкод", на яких долали етапи: навісна переправа, стрільба з пневматичної гвинтівки, спуск схилом, метання ножа на точність, орієнтування у заданому напрямку за спортивною картою, метання гранати на точність, підйом по схилу, стрільба з пневматичного пістолету, переправа через яр по мотузці з перилами. Довжина дистанції "Крос-похід" - 3 км, а сумарний перепад висот на кожній з дистанцій -100 м.

Незважаючи на те, що такі змагання проводилися вперше, юні атлети продемонстрували гарний рівень підготовки, та це й не дивно, адже більшість з них є гуртківцями ЖОЦТКСЕУМЖОР та постійними учасниками змагань з туристського багатоборства та спортивного орієнтування.

Перше чемпіонське "золото" на змаганнях здобула гуртківець ЖОЦТКСЕУМЖОР, учениця ЗОШ №30, кандидат у майстри спорту Наталія Горбаченко, яка серед учениць 10-х класів впевнено, з великим відривом перемогла на дистанції "Крос-похід". Серед учнів 10-х класів переміг Юрій Фіщук з ЗОШ №26.

Чемпіонські звання також здобули: Тетяна Коновалова (ЗОШ №27) та Андрій Стрілець (ЗОШ №26) - серед учнів 7-х класів; Софія Дубова (ЗОШ №23) та Сергій Бобков (ЗОШ №5) - серед учнів 8-х класів; Людмила Кравчук (ЗОШ №23) та Руслан Паламарчук (ЗОШ №27) – серед учнів 11-х класів.

В командному заліку серед учнів 7-х класів перемогла команда ЗОШ №27; 8-х класів - ЗОШ №5; 10-х класів - ЗОШ №30; 11-х класів - ЗОШ №8. В командному заліку серед юнаків перемогла команда ЗОШ №26, серед дівчат - ЗОШ №23, а в загальнокомандному заліку - ЗОШ №27. Гарних результатів досягли також команди міського колегіуму, ЗОШ №7, ЗОШ №18 та ЗОШ №36.

Проведений чемпіонат засвідчив, що учнівська молодь із задоволенням сприйняла новий вид багатоборства, який поєднує в собі спортивний туризм, спортивне орієнтування, військово-спортивні вправи та всіляко загартовує і надає юнакам та юнкам впевненості у своїх силах.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.