каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Відпочинок в Путилі

Путила - це невеличке містечко, яке є не тільки адміністративним центром однойменного району, а й серцем Буковинських Карпат. Це край височезних смерек та ялиць, в якому лісами покрито близько 63% території! Саме тут збереглося чимало унікальних незайманих місць в природі.

Тому я хочу вам розповісти про відпочинок в Путилі, про цей мальовничий та унікальний куточок Карпат. виникає питання куди спершу піти. На мій погляд, з дороги спочатку варто трохи перекусити. В кафе, ресторанах та колибах вам подадуть смачні українські та гуцульські страви. Ви будете приємно вражені місцевою гостинністю. З гуцульських страв рекомендую скуштувати кулешу, бринзу, гуслянку, моченку, гуцульську тайстру та гриби в сметані. Крокуємо далі...

В Путилі не так багато визначних місць, проте вони однозначно мають тісний зв'язок з історією. Більше того, для гуцулів вони є чимось особливим і тому гуцули свято шанують їх. По дорозі в Путилу неодмінно зверніть увагу на такі природні та історичні пам'ятки як перевал Німчич при в'їзді в Путильський район, камінь-жаба у с. Мариничі, печера Олекси Довбуша у с. Петраші (де за переказами Олекса, ховаючись від фашистів, сховав золото та інше добро, відібране в багатіїв. Так ніхто те добро і не знайшов), скеля "Кам'яна Багачка" в с. Усть-Путила (так назвали колись гуцули заможну поміщицю, яка відказала бідній селянці в проханні дати хліба, яка її і прокляла), скеля "Трьох чекістів" (пам'ятнику трьом загиблим в боротьбі з воїнами УПА).

В Путилі передусім слід неодмінно завітати в музей-садибу Юрія Федьковича.І не тільки тому, що він чимало зробив для цього краю і гуцули гордяться своїм "буковинським соловієм", а й тому, що саме тут можна познайомитися з традиційним гуцульським одягом, меблями, посудом та багатьма цікавими речами побуту, оскільки в переважній більшості домівок в Путилі такого ви рідко де зустрінете. Не забудьте напитися води з колодязю, що знаходиться на території музею. З нього пив сам Федькович. Вважається, що вода в колодязі додає сил, здоров'я та сильної енергетики. Біля музею Федьковичу ще в 1886 році було побудовано Свято-Миколаївську церкву, яка є найсвятішем місцем для горян.

Йдемо далі... На центральній площі стоїть пам'ятник Юрію Федьковичу, а зовсім поряд через кладку (місток) біля Будинку культури в скверику стоїть памятник воїнам Другої світової війни. Там можна на лавочках посидіти і навіть іноді почути як гарно виспівують пташки.

В центрі Путили збереглися досить оригінальні пам'ятки архітектури минулих столітть - будівля банку та будинок Лісового господарства.

Досить приємно пройтися набережною, а з мостиків помилуватися бурхливим потоком гірської річечки Путилки. На стадіоні "Карпати" можна і футбол подивитися, і з місцевими гуцулами поспілкуватися і природою помилуватися. Біля стадіону "Карпати" знаходиться центральний парк, в якому можна гарно посидіти на травичці, відпочити під гуркіт річечки Путилки.

Путила, набережна річки Путилки

Також завітайте в Черемоський національний парк, який було створено з метою збереження цінних природних об'єктів. На території парку налічують 44 види рідкісних рослин, понад 120 видів хребетних та 5 тисяч безхребетних тварин.

Якщо у вас виникне бажання взимку покататися на лижах та санях, тоді вам на гору Прочерк. За додаткову оплату можна покататися і на конях.

Відомими місцями поза межами Путили є заказник "Чорний Діл" в с. Сергії Путильського району, еколого-просвітницький центр Селятинського лісництва (де можна поспостерігати з досить близької відстані за оленями, кабанами, ведмедями, куницями, косулями, орлами, лисицями, зайцями, перепілками, їжаками) та досить оригінальний музей забальзамованих тварин і птахів в с. Селятин та озеро "Гірське око" біля с. Нижній Ялівець

Шановні гості, неодмінно відвідайте щорічне "Свято виходу на полонини". Там ви не тільки подивитися народні виступи гуцулів та святкову програму, але й матимете згоду абсолютно безкоштовно продегустувати гуцульські страви та напої.

Отже, впевнений, що ваша мандрівка в Путилу буде незабутньою. Ви неодмінно відчуєте як змінюється ваш внутрішній стан, покращується самопочуття та збагачується неповторними емоціями ваша чудова подорож.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.