каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Смугу перешкод подолали найсильніші

Ожгибесов В.Н.
«Житомирщина молода», 6 червня 2002 р.

В останні дні травня, наприкінці навчального року, туристський актив шкіл та позашкільних установ області зібрався на зліт біля міста Коростишева.

Організатором цієї цікавої акції виступив обласний Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (ОЦТІ КУМ).

У програмі зльоту були змагання з техніки пішохідного туризму, спортивного орієнтування, крос-походу, юних геологів та туристів-краєзнавців.

"Смуга перешкод", яку долали юні туристи на змаганнях з техніки пішохідного туризму, включала у себе етапи: підйом на скелю, скельний траверс, крутопохила переправа, спуск по вертикальних перилах, навісна переправа, переправа по вірьовці з перилами та інші.

Чемпіонами області у середній віковій групі стала команда Стрибізької загальноосвітньої школи Червоноармійського району. Тренер і керівник команди - вчитель фізичного виховання Валентин Тимощук.

У старшій віковій групі перемогла команда Попільнянського району (тренер Сергій Гаращук). Другі місця посіли команди Малинського району та м. Житомира, а третє здобула команда гуртківців ОЦТІКУМ, учнів ЗОШ № 8 м. Житомира - у середній віковій групі та команда Стрибізької ЗОШ Червоноармійського району - у старшій віковій групі.

У змаганнях з крос-походу чемпіонами області у старшій віковій групі стала команда Попільнянського району, а у середній - команда м. Житомира (тренер Анатолій Марченко).

Змагання зі спортивного орієнтування, на яких юнаки та дівчата змагалися на дистанції орієнтування в заданому напрямку, у командному заліку у старшій віковій групі виграла команда Попільнянського району, а у середній - Малинського району. У естафеті в обох вікових групах перемогли команди клубу "Моноліт" з м. Коростишева. В особистому заліку чемпіонами області у старшій віковій групі стали Тетяна Семененко з Малинського району та Святослав Романов з м. Коростишева, а у середній - Ганна Сафронова та Віталій Міхальчук з м. Новограда-Волинського.

Юні геологи змагалися з радіометрії, шліх-аналізу, гідрогеології, визначали гірські породи та мінерали, складали геологічний розріз та проходили геологічний маршрут. Перше місце здобула команда Палацу шкільної молоді м. Новограда-Волинського (керівники Людмила Антошевська і Олександр Харитонов). Друге і третє місце посіли команди Новоборівської ЗОШ №2 Володарсько-Волинського району (керівник Віра Щербина).

Туристи-краєзнавці змагалися на маршруті, до якого входили краєзнавчі етапи: історичне та географічне краєзнавство, екологія та геологія, етнографія та археологія; та туристські етапи: спуск та підйом по схилу, переправа по вірьовці з перилами, переправа по колоді, рух по жердинах, переправа "Маятник". Чемпіонами у цьому виді змагань, як і на геологічних, стала команда Палацу шкільної молоді м. Новограда-Волинського. Срібло здобула команда гуртківців ОЦТІКУМ "Астра" у складі учнів ЗОШ № З0, № 7 і № 33 м. Житомира (керівники Олена Ожгібесова і Марина Сачук), а бронзу - команда Орепівської ЗОШ Новоград-Волинського району (керівник Петро Дорошкевич).

Окрім змагань було проведено багато конкурсів: "Природа і фантазія", "Туристської пісні", "Краєзнавча вікторина", "Весела естафета", "Туристських навичок".

Суддівська колегія у складі Л.Валієвої, В.Віслоцького, В.Грибука, О.Грицюка, А.Кедися, А.Лаптєвої, С.Лєпєєва, А.Марченка, Т.Опанасюк, С.Русецького, М.Сачук та інших забезпечила якісне проведення зльоту.

Директор ОЦТІКУМ Ірина Власенко вручила переможцям і призерам змагань дипломи, грамоти і призи. Поза увагою не залишилися і їх наставники. За якісну підготовку команд до змагань були відмічені грамотами тренери та керівники команд.

Обласний туристський зліт - це іспит за навчальний рік, і можна сказати, що юні туристи склали його на відмінно, але попереду ще першість України, де кращі з кращих команд будуть боротися за звання чемпіонів держави. Хай щастить їм!

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.