каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Старти понад Тетеревом

Ожгибесов В.Н.
«Місто», 17 травня 2001 р.

Два дні на ярах та схилах правого берега Тетерева, неподалік від с. Зарічани, школяри міста змагалися в особисто-командній першості з техніки пішохідного туризму в залік міської спартакіади 2000-2001 навчального року.

Змагання проводилися з метою популяризації і розвитку спортивного туризму в місті, підвищення технічної та тактичної майстерності спортсменів, залучення молоді до регулярних занять фізичною культурою і спортом. Організація та проведення змагань здійснювались Центром туризму і краєзнавства учнівської молоді управління освіти облдержадміністрації спільно з комітетом по фізичній культурі і спорту Житомирського міськвиконкому.

27 команд учнів 6-11 класів загальноосвітніх шкіл міста виборювали першість на смузі перешкод, до якої входили етапи: в'язання туристських вузлів, переправа по колоді, навісна переправа, спуск по схилу, переправа "Маятник", підйом по штурмовій драбині, крутопохила переправа, траверс схилу, переправа по горизонтальним перилам. Слід відзначити, що цього разу дистанція "смуги перешкод" була, як ніколи раніше, швидкісною, напруженою та складною, що вимагало від юних спортсменів мобілізації усіх сил, а від суддів підвищеної уваги, щоб не сталося травматизму. Організував таку цікаву трасу провідний фахівець Центру туризму і краєзнавства А.І.Марченко.

У ході напруженої боротьби перемогу серед юнаків старшої вікової групи здобув капітан команди ЗОШ №8 Сергій Шапіренко, на другому місці був його товариш по команді Сергій Лук'янчук, на третьому - учень ЗОШ №30 Олександр Якименко. У дівчат перемогла учениця ЗОШ №8 Легенька Ганна, срібло здобула капітан команди ЗОШ №30 Лідія Сологуб, бронзу - Ірина Радько з ЗОШ №5.

У молодшій віковій групі переміг учень ЗОШ №8 Пушкалюк Олексій, срібло здобув Ільницький Олег з цієї ж школи, бронзу - учень ЗОШ №30 Ваховський Євген. Серед дівчат у молодшій віковій групі перше місце здобула Башинська Олена з ЗОШ №1, друге - учениця ЗОШ №30 Марковська Марина, третє - учениця. ЗОШ №16 Ващук Ірина.

У командному заліку у старшій віковій групі перемогла команда ЗОШ №8, на другому місці була команда ЗОШ №30, на третьому - ЗОШ №5. У молодшій віковій групі перемогу здобула команда ЗОШ №30, друге місце - ЗОШ №8, третє - ЗОШ №35. За підсумком двох вікових груп перемогу з однаковим результатом розділили команди ЗОШ №8 (тренери А.І.Марченко, Н.В.Росовецька)та ЗОШ №30 (тренери О.В.Ожгібесова, В.М.Ожгібесов). Третє місце здобула команда ЗОШ №5 (тренер Л.М.Валієва).

У вільний від змагань час юнаки та дівчата приймали участь у конкурсній програмі "Природа і фантазія" та туристської пісні. Журі конкурсів під головою Т.В. Опанасюк важко було визначити кращих, але усе-таки була відзначена творчість учнів ЗОШ №№1, 8,12, 30, 35.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.