каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Сто чудес України

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 12 липня 2001 р.

Історико-географічна експедиція учнівської молоді "Сто чудес України" заснована у 1998 році Міністерством освіти і науки України при сприянні Всеукраїнської спілки краєзнавців та географічного товариства України. Метою експедиції є: виявлення та опис пам'ятників природи та культури, які є гордістю України; всебічне залучення учнівської молоді до туристсько-краєзнавчої, пошукової та дослідницької роботи; привернення уваги широких кіл громадськості до великого історико-культурного та природного надбання України і його дійсного стану в нашій державі. В експедиції беруть участь учні загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ, гуртківці позашкільних закладів, громадські об'єднання дітей та підлітків.

У 2000 році в регіонах України був проведений І тур експедиції. На ІІ (Всеукраїнський) тур надійшло 132 краєзнавчо-дослідницькі роботи юних пошуківців, що стали переможцями обласних конкурсів по напрямах "Диво рукотворне" та "Чарівний світ природи". Слід відзначити, що експедиція працює третій рік, а відкриття нових "чудес" все продовжується. Це свідчить про багатющий потенціал історичних, культурних та природних цінностей Вітчизни.

Від Житомирської області за напрямом "Чарівний світ природи" на Всеукраїнський тур експедиції була направлена робота "Поліський велетень" гуртка пішохідного туризму обласного Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. У цій роботі юні туристи, учні загальноосвітньої школи №30 м. Житомира дослідили визначну пам'ятку рідного краю - скелю "Голова Чацького", що височить над Тетеревом на південно-західній околиці міста. Журі конкурсу ІІ (Всеукраїнського) туру історичної експедиції "Сто чудес України" визначило п'ять лауреатів за напрямом "Чарівний світ природи" за 2000-й рік. Одним з цих лауреатів став гурток пішохідного туризму з м. Житомира у складі учнів ЗОШ №30: Лідії Сологуб, Олени Чорновол, Олександра Якименка, Сергія Болдіна, Артема Воробея, Євгена Деркача та інших. Їм будуть вручені дипломи лауреатів та путівки на оздоровчий збір від Міністерства освіти і науки України, під час якого відбудеться Всеукраїнська краєзнавча конференція.

Керівництво експедиції, підводячи підсумки роботи за 2000 рік, відзначило, що участь у конкурсах "Диво рукотворне" та "Чарівний світ природи" сприяє формуванню у підростаючого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, гордості за її народ, визнання духовної єдності поколінь та спільності культурної спадщини, виховання почуття патріотизму. Експедиція "Сто чудес України" продовжує залучати учнівську молодь до краєзнавчих досліджень і відкриттів.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.