каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Таємниці заданого напрямку

Ожгибесов В.Н.
«Пульс-норма», 11 травня 2006р.

Тридцять вісім збірних команд кращих спортсменів-орієнтувальників із районів та міст області нещодавно, наприкінці "бабиного літа", зібралися у мальовничому лісі біля с. Тетерівки Житомирського району, щоб вибороти першість на 23-х обласних змаганнях учнівської молоді зі спортивного орієнтування в залік обласної спартакіади школярів 2006-2007 навчального року.

Організував і провів змагання Житомирський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради під керівництвом обласного управління освіти і науки.

Юнаки та юнки віком від 13 до 18 років вступили у двобій на "лісовому стадіоні", намагаючись якомога швидше підкорити дистанцію "Орієнтування у заданому напрямку" та відгадати усі її таємниці. Орієнтуючись за допомогою компасу і карти, рухаючись за азимутами, які визначали самостійно, юнаки долали дистанцію довжиною біля 5 км та знаходили 10 контрольних пунктів (КП), а дівчата - біля 4 км та 8 КП. Але це найменша відстань, напрямки. Фактично ж, у пошуках КП, долаючи на своєму шляху хащі, болота, яри та струмки, учасники змагань пробігали значно більший кілометраж.

Складність завдання полягає саме у знаходженні КП, адже це головна умова змагань. Учасники, які не знайшли хоч один КП, займають місця після тих, хто знайшов усі незалежно від часу проходження дистанції. Для вдалого виступу на змаганнях потрібно бути дуже добрим бігуном та мати відмінну топографічну підготовку. Перемагає ж той, хто краще зберігає здатність раціонально мислити та приймати рішення в умовах фізичного та емоційного перевантаження. У цьому і полягає головна інтрига спортивного орієнтування.

Найкращий результат в особистому заліку серед юнаків - 23 хв. 35 сек. показав гуртківець ЖОЦТКСЕУМЖОР, учень 11 класу школи №30 м. Житомира першорозрядник Олексій Степаненко, який фінішував з великим відривом від інших учасників змагань (тренер В.М.Ожгібесов).

Серед дівчат найкращий час вдалося показати учениці 11 класу школи №18 м. Житомира Наталії Степаненко (тренери Л.А.Уланова, Р.В.Слободянюк).

"Срібло" здобула учениця 11 класу ЗОШ №18 м.Житомира Олена Чайківська (тренер А.І.Марченко), а "бронзу" - учениця 8 класу ЗОШ №30 м.Житомира Наталія Горбаченко (тренер В.М.Ожгібесов).

Саме учні цих Житомирських шкіл - №18 та №30 у складі команд Богунського та Корольовського районів показали і кращі командні результати як серед юнаків, так і серед дівчат. Серед представників з районів та міст області кращими в особистому заліку виявилися: Сергій Мельниченко з м. Коростеня, Володимир Назаренко з Коростишівського району, Ігор Шпортко з Любарського району, Оксана Лановенко з м. Коростишева, Наталія Безкоровайна з Ружинського району та Наталія Корнійчук з Попільнянського району.

У командному заліку, окрім вказаних, добрий рівень підготовки продемонстрували також команди Житомирського, Малинського, Новоград-Волинського, Народицького, Черняхівського районів та міст Бердичева і Новограда-Волинського.

Проведені змагання підвищили майстерність юних спортсменів та засвідчили, що спортивне орієнтування на Житомирщині розвивається і набуває все більшої популярності серед учнівської молоді.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.