каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Туристська спартакіада

Ожгибесов В.Н.
«Пульс-норма», 16 червня 2005 р.

Своєрідну спартакіаду на "зелених стадіонах" провів наприкінці навчального року Житомирський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради (ЖОЦТКСЕУМЖОР).

Протягом травня було проведено вісім змагань різного рангу, які зібрали біля однієї тисячі спортивно обдарованих юнаків і дівчат - учнів загальноосвітніх шкіл, вихованців позашкільних навчальних закладів міста Житомира та області.

У ЖОЦТКСЕУМЖОР працюють гуртки двох напрямків: спортивно-туристські (за видами спортивного туризму і орієнтування) та туристсько-краєзнавчі (за напрямами краєзнавства). Відповідно до профілю гуртків з учнівською молоддю проводяться масові заходи - змагання, зльоти та збори, на яких гуртківці демонструють все, чому навчилися. До того ж, змагання - це серйозна перевірка готовності учнів до подорожей, які вони планують провести під час літніх канікул.

У Першості м.Житомира зі спортивного орієнтування, присвяченій 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, взяли участь 67 команд учнів загальноосвітніх шкіл. Змагання проводилися у трьох вікових групах : серед учнів 6-7 класів, 8-9 класів, 10-11 класів. На дистанціях "Орієнтування у заданому напрямку" довжиною від 3 до 5 кілометрів учасникам змагань потрібно було знайти від 6 до 10 контрольних пунктів, позначених на карті. До фінішу юнаки та дівчата діставалися по коліно у багнюці, виснажені, але, безумовно, щасливі від того, що змогли підкорити таку важку дистанцію. Найсильнішими у загальнокомандному заліку виявилися збірні команди ЗОШ №7, №12, №18, №5, №8, №30. І це не дивно, адже учні цих шкіл з року в рік наполегливо займаються у спортивно-туристських гуртках ЖОЦТКСЕУМЖОР, підвищують свою майстерність та виконують нормативи спортивних розрядів - від третього юнацького до кандидата у майстри спорту України.

На Першості з туристського багатоборства серед учнів загальноосвітніх шкіл міста, які займаються спортивним туризмом, юні спортсмени долали "Смугу перешкод І класу", до якої входили етапи : навісна переправа через яр, переправа по вірьовці з перилами, переправа через яр по колоді, спуск та підйом по схилу спортивним способом, траверс схилу. Для вдалого подолання туристської смуги перешкод потрібно добре володіти прийомами туристської техніки та вміти користуватися спеціальним спорядженням; страхувальними системами, блокіровками, петлями, спусковими пристроями, карабінами та вірьовками, а це досягається під час наполегливих тренувань та навчально-тренувальних походів, які здійснюють гуртківці ЖОЦТКСЕУМЖОР у вихідні дні.

В особистому заліку на змаганнях з туристського багатоборства впевнену перемогу здобули : Горбаченко Наталія та Ковальський Андрій - учні 6-х класів ЗОШ №30; Мельник Любов та Котенко Олексій - учні 7-х класів відповідно ЗОШ № 8 і ЗОШ № 18 ; Ключинська Ольга та Мніх Руслан - учні 8-х класів ЗОШ №30 і ЗОШ № 27 ; Чайковська Олена та Шабелян Вадим - учні ЗОШ №18 і ЗОШ №30.

У мальовничому лісовому масиві понад тихоплинним Тетеревом біля с.Дениші Житомирського району відбувся обласний зліт юних туристів. Під час зльоту були проведені 46-ті обласні змагання учнівської молоді зі спортивного туризму та 26-ті обласні еколого-геологічні змагання учнівської молоді. У зльоті взяла участь 31 команда від районів та міст області.

На змаганнях зі спортивного туризму юні спортсмени виборювали першість у двох видах : "Смуга перешкод - 2 класу" та "Крос-похід - 2 класу". Впевнену перемогу в обох видах та у загальному заліку здобула команда Стрибізької загальноосвітньої школи Червоноармійського району (тренер Тимощук В.І.). Друге місце здобула команда Романівського району (тренер Садурський П.В.), а третє - збірна команда міста Житомира у складі гуртківців ЖОЦТКСЕУМЖОР (тренер Слободянюк Р.В.).

На еколого-геологічних змаганнях юні краєзнавці змагалися також у двох видах: "Еколого-геологічний маршрут" та "Експедиційний краєзнавчий маршрут". Перемогла у змаганнях команда міста Житомира у складі гуртківців ЖОЦТКСЕУМЖОР (керівник Сачук М.В.). Друге місце посіла команда Баранівської гімназії (керівники Чернишова С.В. та Власюк А.Д.), а третє - команда Палацу шкільної молоді міста Новограда-Волинського (керівники Харитонов О.М. та Антошевська Л.А.).

Змагання проходили у складних погодних умовах - сильна злива та зниження температури повітря. Незважаючи на це, жодна з команд не відмовилась від участі у змаганнях.

Завдяки підтримці начальника управління освіти і науки облдержадміністрації І.І.Якухно для проведення змагань була придбана необхідна кількість спеціального спортивно-туристського спорядження, що дало можливість організаторам змагань екіпірувати команди, які не мали свого спорядження.

Медичне забезпечення змагань якісно здійснювали працівники фізкультурного диспансеру обласного медичного центру Р. І. Ільченко та Л.Д. Кац.

Всіляко сприяв у підготовці змагань голова Богунської районної ради м. Житомира С. С. Гончар.

Обласне управління екології та природних ресурсів Житомирської області виділило 2 тисячі гривень для придбання призів переможцям та призерам 26-х обласних еколого-геологічних змагань учнівської молоді.

Важко, дуже важко досягти справжнього успіху у спорті.

І все ж таки, наполегливість себе оправдовує. Яскравий приклад цьому - остання новина з Києва, а саме: - чемпіонами України з велосипедного туризму серед учнівської молоді стала туристська група гуртківців ЖОЦТКСЕУМЖОР (керівник О. І. Гарбар), яка протягом 10 днів на велосипедах пройшла дуже складний маршрут "Шляхами героїв", присвятивши свою подорож 60-річчю Перемоги нашого народу у Великій Вітчизняній війні.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.