каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Вчительський іспит на смузі перешкод

Ожгибесов В.Н.
«Житомирщина молода», 17 квітня 2003 р.

На тетерівських кручах та ярах біля села Зарічани у Житомирському районі відбулися XXIII обласні змагання працівників освіти з туристського багатоборства. Організував та провів змагання обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (ОЦТІКУМ) управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації.

Змагання зібрали команди вчителів майже з усіх районів та міст області. Учасники змагань - різні за віком та спортивним досвідом, але усіх їх об'єднує любов до туризму та дітей, з якими вони займаються у туристсько-краєзнавчих гуртках в загальноосвітніх школах та позашкільних навчальних закладах.

Смуга перешкод, яку долали спортсмени, була І та II класу (II клас більш складний) та включала у себе етапи: переправа через яр по колоді, переправа по горизонтальних перилах, навісна переправа, спуск спортивним способом, траверс, підйом по схилу, спуск вертикальними перилами. Перепад висот сягав 60 метрів. Для вдалого подолання такої дистанції потрібно мати добру фізичну та технічну підготовку, що і продемонстрували учасники змагань.

Взагалі, спортивний туризм - екстремальний та потенційно небезпечний вид спорту. На змаганнях з туристського багатоборства головним є забезпечення безпеки при подоланні учасниками перешкод, а це, у першу чергу, залежить від суддівської колегії. Судді змагань, досвідчені фахівці ОЦТІКУМ: А.І. Кедись, А.І. Марченко, В.Ф. Віслоцький, А.П. Штик та інші належним чином підготували дистанцію змагань та страхували учасників.

У ході напруженої боротьби чемпіонами області в особистому заліку на дистанції другого класу стали Валентин Тимощук з с. Стрибежа Червоноармійського району та Марина Бабич з с. Почуйків Попільнянського ройону.

На дистанції першого класу перемогу здобули Василь Марчук з с. Жеребків Чуднівського району та Олена Шахрай з Коростеня.

Срібними призерами відповідно стали: Микола Гуменюк та Тетяна Гусейнова з с. Жеребків Чуднівського району, Діна Колішенко та Олексій Гриценко з смт Баранівки. Бронзовими: Микола Гайдученко з Попільні, Віктор Чиж з с. Жубровичів Олевського району та Валентина Найдюк з Новоград-Волинського району. У командному заліку на дистанції другого класу чемпіоном області стала команда Попільнянського району, а на дистанції першого класу - команда Чуднівського району. Друге та третє місця на цій дистанції здобули відповідно команди Олевського та Новоград-Волинського районів.

Переможці та призери змагань одержали дипломи і грамоти управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації.

В травні відбудуться обласні змагання школярів з туризму і краєзнавства. Зараз же їх наставники перевірили свій фаховий рівень та особистим прикладом показали дітям як треба боротися за перемогу.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.