каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців у Закарпатті

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 28 серпня 2003 р.

Протягом восьми днів біля с. Осій у Іршавському районі Закарпатської області відбувався 4-й Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської молоді "Моя земля - земля моїх батьків".

Зліт зібрав збірні команди областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Кращі з кращих юних туристів-краєзнавців України виборювали першість на туристсько-краєзнавчому експедиційному маршруті, у спортивних змаганнях та конкурсній програмі.

Нашу область представляла команда гуртківців Житомирського обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (ЖОЦТКСЕУМ) управління освіти і науки облдержадміністрації, до складу якої входили учні ЗОШ №8 м.Житомира: Олег Ільницький, Олексій Пушкалюк, Віктор Чаус, Сергій Біденко, Юрій Рудзей, Володимир Сафонов, Вікторія Яворська, Вероніка Вітюк. У травні вони здобули перемогу на обласних змаганнях туристів-краєзнавців та з крос-походу, а зараз захищали честь області на державному рівні.

Під керівництвом педагогів ЖОЦТКСЕУМ А. О. Лаптєвої і М. В. Сачук та вчительки географії ЗОШ №8 Н. В. Росовецької команда протягом червня-липня готувалася до зльоту. Велику роль у початковій підготовці та становленні команди відіграв майстер спорту з туризму, досвідчений педагог А.І. Марченко.

Учасникам команди потрібно було представити на зліт та захищати свої дослідницькі роботи з таких напрямів краєзнавства: фольклор та етнографія, географічне та історичне краєзнавство, археологія, геологія та екологія. Ці ж види краєзнавства було представлено у вигляді етапів на краєзнавчому маршруті. На них юнаки та дівчата виконували завдання з практичного краєзнавства, тобто проводили невеличкі дослідження и рушали далі, відшукуючи по карті інші краєзнавчі або туристські етапи, на яких за допомогою спеціального спорядження долали перешкоди на місцевості: схили, яри, скелі, струмки та болота.

Управління освіти і науки зробило все для того, щоб команда області виступила на зльоті гідно. Була закуплена дуже гарна спортивна форма та спеціальне спорядження - страхувальні системи, туристські карабіни, капронові мотузки та інше. До речі, не всі області направили на зліт свої команди. Так, на зльоті була відсутня команда наших сусідів - Хмельницької області, і навіть команди таких потужних областей, як Одеська, Дніпропетровська та Запорізька, а ще, зовсім несподівано,- команда Києва.

Однак, 22 команди рвалися до перемоги. Слід відзначити, що явно не підготовлених команд не було. На останнє місце не претендував ніхто, але його довелося посісти команді Миколаївської області. У загальному заліку, за сумою балів, отриманих при проходженні маршруту та у конкурсній програмі, перше місце посіла команда Волинської області, друге - Івано-Франківської, а третє - Полтавської. Господарі змагань, команда Закарпатської області, опинилася за межею призерів, посівши 4 місце.

Щодо нашої команди, то їй також не вдалося увірватися у трійку призерів, а лише задовольнитися "золотою серединою", випередивши, щоправда, на маршруті у числі інших і такі дуже сильні команди, як Київської та Харківської областей. І все ж таки, житомиряни поїхали додому чемпіонами України в одному з видів змагань серед туристів-краєзнавців. На зльоті, окрім туристсько-краєзнавчого експедиційного маршруту, був ще тільки один вид справжніх змагань - з волейболу. Причому, проводилися вони за всіма правилами, за кубковим принципом: переможені вибували. І от тут команда з Житомира перед повними трибунами глядачів показала все, на що здатна. Це не в лісі набирати бали, де велике значення має суб'єктивний фактор з боку суддів. Гра за жорсткими правилами та ще й у присутності стількох глядачів - це вже об'єктивно. І наша команда на "відмінно" витримала цей іспит - дійшла до фіналу, у якому впевненно перемогла команду Івано-Франківської області і стала чемпіоном змагань. І це не випадково, адже усі учасники команди - всебічно розвинуті спортсмени, мають дуже добру фізичну підготовку, досвід участі у змаганнях різного рівня та спортивні розряди з туризму, спортивного орієнтування та інших видів спорту.

Ще раз довели вони це у конкурсі на кращого парубка, залишивши позаду 19 команд і здобувши третє місце.

Попереду у юних туристів новий навчальний рік, нові дослідження з краєзнавства, нові тренування, походи та змагання. Хай щастить їм на цьому нелегкому, але такому захоплюючому й цікавому маршруті!

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.