каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Юнацькі орієнтири осені

Ожгибесов В.Н.
«Пульс-норма», 27 жовтня 2005 р.

На межі "золотої осені", немов поспішаючи встигнути до дощів та холодів, зібралися кращі спортсмени-орієнтувальники області у мальовничому лісі біля с. Тетерівки під Житомиром.

Організував і провів 22-і обласні змагання учнівської молоді зі спортивного орієнтування Житомирський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради (ЖОЦТКСЕУМЖОР).

Змагання зібрали 27 команд юнаків і дівчат з більшості районів та міст області. Після завершення стартів обласних змагань відбулася особиста Першість серед гуртківців ЖОЦТКСЕУМЖОР.

Проведенню змагань передувала копітка організаційна та технічна робота головної суддівської колегії у складі начальника дистанцій - майстра спорту міжнародного класу, екс-чемпіона світу зі спортивного орієнтування серед студентів С. Русецького, головного судді А. Кедися, судді-інспектора Р. Слободянюка та головного секретаря О. Гриценка. Безпосередньо у змаганнях взяли участь практично всі педагогічні працівники ЖОЦТКСЕУМЖОР, які здійснювали суддівство, та більшість вихованців спортивно-туристських гуртків.

У сучасному світі спорту існує дуже багато видів спортивного орієнтування, у тому числі і такі екстремальні, як підводне та спелеологічне. Однак, так би мовити, класичним залишається орієнтування у заданому напрямку. Орієнтуючись за допомогою компасу та орієнтирів на місцевості, спортсмени повинні якомога швидше подолати дистанцію за напрямком, вказаним на карті, одержаній на старті. При цьому потрібно знайти велику кількість контрольних пунктів (КП) та відмітитися на них. Складність завдання полягає саме у знаходженні КП, адже це - головна умова змагань. Учасники, які не знайшли хоч один КП, займають місця після тих, хто знайшов усі, незалежно від часу проходження дистанції. Щоб подолати дистанцію швидко, потрібно обирати найбільш раціональний шлях - десь пробігти по стежках, а десь, незважаючи на перешкоди, напрямки через болота та хащі. Не завжди перемагає той, хто краще бігає та, навіть, і орієнтується. Безумовно, бігова та топографічна підготовка - це основа, без якої взагалі не можна виходити на старт. Але для перемоги у змаганнях цього замало. Потрібно мати інтуїцію щодо правильного визначення можливої швидкості проходження ділянок маршруту за обраними азимутами та сміливість у прийнятті рішень, адже нерішучість веде до затримок та програшу. Перемагає той, хто зберігає здатність раціонально мислити в умовах фізичного та емоційного перевантаження. У цьому і полягає інтрига спортивного орієнтування.

Юнаки долали дистанцію довжиною 6 км та знаходили 9 КП, а дівчата - 4 км та 6 КП. Але фактично у пошуках КП учасники змагань пробігали значно більшу відстань.

Краще всіх вдалося впоратися із завданням гуртківцям ЖОЦТКСЕУМЖОР Наталії Горбаченко та Володимиру Кравчуку з команди Корольовського району, які впевнено, з великим відривом перемогли в особистому заліку та стали чемпіонами області. Другі місця посіли Наталія Мичківська з Корольовського та Сергій Кудряшов з Богунського району, а треті - Зінаїда Гаврилюк з Бердичівського та В'ячеслав Віслоцький з Черняхівського району.

У командному заліку серед дівчат перемогла команда Корольовського, а серед юнаків - Богунського району. Другі місця посіли відповідно команди міста Коростишева та Черняхівського району, а треті - міста Бердичева та Корольовского району.

У загальнокомандному заліку, за підсумком виступу всіх учасників змагань, перемогу здобула команда загальноосвітньої школи №30 Корольовського району м. Житомира у складі О. Алексєєва, Н. Горбаченко, В. Кравчука та Н. Мичківської (тренери В.М.Ожгібесов, О.В.Ожгібесова).

Друге загальнокомандне місце посіла команда Черняхівського району (тренери Н.М.Бондар, Ю.М.Фещук), а третє - міста Бердичева (тренер М.В.Пищев).

Дуже гарну підготовку виявили також команди Новоград-Волинського (тренер П.О.Дорошкевич), Бердичівського (тренер А.В.Захарчук), Малинського ( тренер В.Г.Мудрик) районів та м. Коростишева (тренери С.А.Русецький, Т.В.Добровольська).

Відрадно, що у змаганнях знову, після перерви, взяли участь команди Ружинського, Любарського та Брусилівського районів, а команда Народицького району бере участь у змаганнях другий рік поспіль.

Результати змагань будуть зараховані обласним управлінням фізичного виховання і спорту в залік Спартакіади школярів Житомирської області 2005-2006 навчального року.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.