каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


во время беременности хочется секса

Статьи по туризму

Ювілейні змагання юних туритстів

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 10 червня 1999 р.

В останні дні травня на скелястому масиві біля Денишів, що у Житомирському районі, відбулися сорокові обласні змагання з техніки пішохідного туризму та двадцяті змагання юних геологів, які проводив Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді обласного управління освіти.

26 команд, біля п'ятисот юнаків та дівчат з районів та міст області зібралися на свій форум, щоб виявити кращих у справі, якій присвячують своє дозвілля, якою пристрасно захоплюються.

Юні туристи змагалися у крос-поході та на дистанції з техніки пішохідного туризму, в яку входило 14 етапів по подоланню різних перешкод, найважчі з яких - переправа по паралельних мотузках, навісна переправа, спуск за Дюльфером, скелястий підйом, крутопохила переправа. Дистанцію потрібно пройти якомога швидше та без штрафного часу. Подолання перешкод потребує від юних спортсменів сміливості, спритності, витривалості та, звичайно, упевненості у собі і своїх товаришах по команді.

"Усі команди підготовлені на дуже високому рівні" - така думка головного судді змагань А. І. Марченка та головного секретаря Л. М. Валієвої. Та все ж на те й змагання, щоб виявити кращих. У загальному підсумку перемогла команда Коростишівського району. На другому місці команда міста Бердичева. Третій результат у команди Житомирського району.

Водночас зі змаганнями юних туристів проходили змагання юних геологів, які зібрали гуртківців, захоплених геологією, природою рідного краю. А край наш з геологічної точки зору дійсно дуже цікавий та багатий різними корисними копалинами.

Юні геологи визначали гірські породи та мінерали, складали геологічний розріз, на р. Тетереві проводили шліхове та гідрогеологічне дослідження, проходили геологічний маршрут та змагалися з радіометрії. Вони виявили неабиякі знання та схильність до дослідницької роботи. "Славна зміна росте геологам" - каже головний суддя змагань, провідний фахівець Новоборівської геологічної експедиції, М. М. Костенко.

Після змагань була проведена геологічна виставка, конкурс туристської пісні, геологічна вікторина та конкурс "Ну-мо, хлопці".

А потім настав час нагородження переможців. Команди урочисто вишикувалися посередині туристського табору. Директор Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді управління освіти облдержадміністрації В.Ф. Віслоцький, завуч Т. В. Опанасюк і завідуюча навчально-методичним відділом А. О. Лаптєва щиро привітали учасників змагань та вручили дипломи і грамоти переможцям. Перше загальнокомандне місце здобула команда юних геологів Палацу шкільної молоді міста Новограда-Волинського (керівник команди Л. А. Антошевська, геолог-наставник О. М. Харитонов). Друге місце у команди гуртка юних геологів обласного центру туризму і краєзнавства (керівник М. В. Сачук). На третьому місці команда Новоборівської ЗОШ №2 Володарсько-Волинського району (керівник В.П. Щербина). Особливо відзначилися учні Житомирської ЗОШ №33 Ольга Полякова та Максим Федоренко; Мотовилівської ЗОШ Любарського району Марина Шастун та Андрій Матвійчук; Новоград-Волинських ЗОШ №3 Петро Алексейчук та №7 Олександр Конончук; Високопічської ЗОШ №1 Житомирського району Олена Керімова; Новоборівської ЗОШ №2 Володарсько-Волинського району Павло Завірюха та Юлія Шинкарук.

Мабуть, змагання добре запам'ятають усі учасники, адже для учнів це ще один крок до самоствердження, а для їх учителів ще одне випробування на педагогічну зрілість і, певна річ, для усіх це підсумок копіткої праці у навчальному році.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.