каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Загартовуючи волю і тіло

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 7 жовтня 2004р.

Наприкінці вересня школярі Житомира зібралися на ярах та схилах правого берега Тетерева поблизу с. Зарічани, щоб з'ясувати рівень своєї підготовки з техніки пішохідного туризму. Командна першість міста була присвячена Дню партизанської слави та Всесвітньому дню туризму. Організував та провів першість Житомирський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради за сприяння управління освіти Житомирської міської ради та управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації.

Змагання зібрали 32 команди учнів загальноосвітніх шкіл Житомира та проводилися протягом двох днів у молодшій та старшій вікових групах.

Смуга перешкод, яку долали юні спортсмени, включала етапи: навісна переправа, переправа по мотузці з перилами, переправа по колоді, спуск по схилу, траверс, підйому по схилу, транспортування "потерпілого", в'язання туристських вузлів, залік з топографії. На всіх етапах був передбачений контрольний час, при перевищенні якого команди усувалися від їхнього подальшого проходження. Справжнє випробовування на міцність випало на долю учнів на цих змаганнях, адже проходили вони під зливою, нетиповою для кінця вересня. Юнаки та дівчата, наскрізь мокрі, у багнюці, страхуючи один одного на переправах, рвалися до переможного фінішу. Цікаво, що за проходження туристської смуги перешкод з будь-яким результатом, навіть з найгіршим, Єдиною спортивною класифікацією України передбачено присвоєння спортивних розрядів. Це тому, що, як і на марафонській дистанції у легкій атлетиці, дістання до фінішу свідчить про належний рівень спеціальної підготовки.

Рівень підготовки юних туристів цього року дуже високий, про що свідчить щільність результатів команд. При загальному часі проходження дистанції біля години, усього лічені секунди відділяли деяких аутсайдерів від призерів, а призерів від переможців. Але це "золоті" секунди, про які мріє кожен, хто вступає у двобій з суперниками.

У напруженій боротьбі перемогу в молодшій віковій групі здобула команда ЗОШ №30 (тренер О.В.Ожгібесова), друге місце - команда ЗОШ №18 (тренер А.І.Марченко), а третє -ЗОШ №26 (тренер Р.В.Слободянюк). В старшій віковій групі перше місце посіла команда ЗОШ №5 (тренер Л.М.Валієва), друге - ЗОШ №30 (тренер В.М.Ожгібесов), а третє - ліцею №25 (тренер А.І.Кедись).

У загальнокомандному заліку, за підсумком результатів команд двох вікових груп, титул чемпіона міста Житомира 2004 року з техніки пішохідного туризму впевнено здобула збірна команда тридцятої загальноосвітньої школи, до складу якої входили: 0. Алексєєв, Є. Ваховський, В. Забродський, О. Ключинська, М. Марковська, В. Сологуб, В. Шабелян, Я. Яценко. Вперше команда ЗОШ №30 заявила про себе на туристських змаганнях у 1999 році, коли стала чемпіоном Житомира з туристського багатоборства в обох вікових групах та у загальнокомандному заліку. З тих пір вона ще шість разів перемагала на туристських змаганнях та п'ять разів - на змаганнях зі спортивного орієнтування. У цієї команди є дуже гарна традиція - ніколи не бути самовпевненими та з повагою ставитися до всіх суперників.

Друге та третє місця у загальнокомандному заліку, продемонструвавши відмінну підготовку, здобули відповідно збірні команди ліцею №25 та ЗОШ №26.

Серед команд, які не посіли призових місць, але показали дуже добру підготовку, можна виділити команди ЗОШ №12, ЗОШ №27, ЗОШ №7.

Змагання - це свято, підсумок копіткої роботи, а попереду знову тренувальні будні, на яких педагоги, загартовуючи волю й тіло дітей, "выводят их в мастера", залишаючи на все життя в їхніх душах світлі спогади про команду "молодости нашей"...

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.