каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Зліт юних туристів

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 13 червня 2002 р.

Туристський зліт, що відбувся у лісах понад Тетеревом біля Коростишева, зібрав команди учнів загальноосвітніх шкіл та гуртківців позашкільних навчальних закладів з районів області та міст Житомира, Новограда-Волинського, Бердичева.

Організував і провів зліт обласний Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (ОЦТІКУМ) управління освіти і науки облдержадміністрації.

Юнаки та дівчата брали участь у п'яти видах змагань: спортивне орієнтування, техніка пішохідного туризму - "Смуга перешкод", крос-похід, туристів-краєзнавців та геологічних. Окрім того, у вільний від змагань час проводилися конкурси: "Туристська пісня", "Природа і фантазія", "Весела естафета", "Туристські навички", "Краєзнавча вікторина", "Репортаж про зліт".

На змаганнях зі спортивного орієнтування юні спортсмени долали дистанцію "Орієнтування у заданому напрямку", на якій за допомогою карти місцевості й компасу вони повинні були знаходити контрольні пункти і відмічатися на них. У ході напруженої боротьби у старшій віковій групі перемогла команда Попільнянського району, а в середній - команда малинчан. У естафеті з орієнтування перші місця в обох вікових групах вибороли команди клубу "Моноліт" з м. Коростишева.

В особистому заліку чемпіонами області стали: у старшій віковій групі - Тетяна Семененко з Малинського району та Святослав Романов з м. Коростишева, а в середній - Ганна Сафронова та Віталій Міхальчук з м. Новограда-Волинського.

Змагання з техніки пішохідного туризму проходили на "Смузі перешкод" за такими етапами: навісна переправа, переправа по мотузці з перилами, скельний підйом, скельний траверс, скельний спуск по вертикальних перилах, підйом та спуск по схилу, крутопохила переправа. Команди старшої вікової групи (16-17 років) змагалися на "Смузі перешкод" третього класу складності, а середньої (14-15 років) - другого класу. На цих дистанціях юні спортсмени мали можливість виконати нормативи кандидата в майстри спорту та першого дорослого розряду. Чемпіонами області на "Смузі перешкод" (у старшій віковій групі) стала команда Попільнянського району (тренер Сергій Гаращук), а в середній - Стрибізької ЗОШ Червоноармійського району (тренер Валентин Тимощук). Другі місця здобули команди м. Житомира та Малинського району, а треті - Червоноармійського району та м. Житомира.

Крос-похід, або контрольно-туристський маршрут являє собою синтез орієнтування та туристської техніки. Юні спортсмени долали багатокілометрову дистанцію, знаходили на ній контрольні пункти, на яких наводили переправи через різні перешкоди на місцевості, переправлялися, знімали переправи і рушали далі.

Перше місце у крос-поході у старшій віковій групі здобула команда Попільнянського району, а в середній - команда гуртківців ОЦТІКУМ, учнів ЗОШ №8 м. Житомира тренер Анатолій Марченко). На змаганнях юних геологів учасники проводили дослідження на геологічному маршруті, виконували завдання з визначення гірських порід та мінералів, складання геологічного розрізу, змагалися у шліх-аналізі, радіометрії та проводили гідрогеологічне дослідження. Перемогла у цих змаганнях команда Палацу шкільної молоді м. Новограда-Волинського (керівники Людмила Антошевська і Олександр Харитонов), а друге і третє місце здобули команди Новоборівської ЗОШ №2 Володарсько-Волинського району (керівник Віра Щербина).

Змагання туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської молоді "Моя земля - земля моїх батьків, полягали у захисті дослідницьких робіт, які вони проводили, та туристсько-краєзнавчого експедиційного маршруту. Тут команди повинні були протягом трьох годин знайти по карті шість контрольних пунктів, виконати завдання на краєзнавчих етапах та подолати перешкоди на місцевості на туристських етапах.

Кращих результатів на туристських етапах досягла команда гуртківців ОЦТІКУМ "Астра" учнів ЗОШ №30 і ЗОШ №7 м. Житомира (керівники Олена Ожгібесова і Марина Сачук), а на краєзнавчих етапах -команда Палацу шкільної молоді м. Новограда-Волинського. У творчій майстерні перше місце присуджено команді Новоборівської ЗОШ №2 Володарсько-Волинського району, а друге і третє - командам з м. Новограда-Волинського і м. Житомира. У загальному заліку, за підсумком двох видів змагань та конкурсів, перше місце серед команд туристів-краєзнавців посіла команда Палацу шкільної молоді м. Новограда-Волинського. Друге місце здобула команда "Астра" ОЦТІКУМ м. Житомира, а третє - команда Орепівської ЗОШ Новоград-Волинського району (керівник Петро Дорошкевич).

Суддями на змаганнях туристського зльоту були працівники ОЦТІКУМ: Л. Валієва, В. Віслоцький, В.Грибук, А.Кедись, А. Лаптєва, С. Лєпєєв, А.Марченко, Т. Опанасюк, С.Русецький, М. Сачук та інші, геологи Новоборівської геологічної партії, працівники Обласного краєзнавчого музею та Обласного еколого-натуралістичного центру.

На урочистому параді закриття змагань директор ОЦТІКУМ Ірина Власенко вручила переможцям і призерам, а також їхнім тренерам дипломи, грамоти, призи, які були придбані завдяки спорській допомозі ЗАТ "Житомирський маслозавод", ВАТ "Житомирхліб", п/п О. Хоменко, та побажала подальших успіхів у навчанні й щасливих туристських стежок на літніх канікулах.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.