каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Змагалися туристи

Ожгибесов В.Н.
«Орієнтир 6+1», 26 жовтня 2000 р.

Наприкінці бабиного літа, поспішаючи устигнути до холоднечі, юні туристи загальноосвітніх шкіл Житомира зібралися на першість міста з пішохідного туризму. Змагання проводилися на скелях та ярах правого берега Тетерева неподалік від села Зарічани і зібрали команди 17 шкіл міста. Серед них були як команди, котрі стабільно щороку виступають у туристській першості - ЗОШ №2, №5, №8, №16, №28, №30; так і новачки цієї справи - ЗОШ №1, №3, №6.

За умовами змагань кожна школа виставила по дві команди. В команду молодшої вікової групи входили учні 6-8 класів; старшої - учні 9-11 класів. Склад команд змішаний, юнаки та дівчата змагалися разом на смузі перешкод, яка складалася з двох дистанцій - першого та другого класу складності. Дистанція першого класу включала у себе п'ять етапів: в'язання туристських вузлів, переправа по вірьовці з перилами, крутопохила, через яр по колоді, траверс схилу. Команди, які вкладалися у контрольний час на першій дистанції, одразу йшли на підкорення другої, до якої входило чотири етапи: навісна переправа, спуск по схилу, спуск зі скелі по вертикальним перилам, підйом скелястою ділянкою. Складність другої дистанції полягає в тому, що команди повинні наводити переправи самостійно, а потім, після проходження, знімати їх. На кожному з етапів другої дистанції також був свій контрольний час, що свідчить про високий рівень змагань. Сумарний перепад висот на двох дистанціях сягає 80 метрів.

Для успішного подолання такої смуги перешкод юним спортсменам замало бути добре фізично підготовленими та сміливими. Необхідно до автоматизму доводити командні дії при самонаведенні переправ, відточувати техніку подолання перешкод. Усе це досягається на тренуваннях у гуртках ОЦТІКУМ управління освіти облдержадміністрації, де у вільний від навчання час займаються понад 500 школярів.

"Діти цікавляться спортивним туризмом, із задоволенням відвідують заняття та тренування, приймають участь у подорожах. Однак, цей вид спорту потребує солідної матеріальної бази, адже спорядження необхідно постійно оновлювати, а це зараз дуже важко. Тому ми просимо відгукнутися спонсорів, котрим небайдуже підростаюче покоління", - каже директор ОЦТІКУМ В.Ф. Віслоцький.

Змагання проходили протягом двох днів. Першого змагалися команди старшої вікової групи, другого - молодшої. Відбулися також конкурси туристської пісні та "Природа і фантазія". Організацію та суддівство змагань і конкурсів забезпечували фахівці ОЦТІКУМ: Л. М. Валієва (головний суддя), А.І. Марченко, Т. О. Байкіна, І. В. Власенко, А. І. Кедись, О.В. Кравчук та інші, які не тільки нараховували штрафні бали за помилкові дії під час проходження юними спортсменами смуги перешкод, проводили хронометраж, а й стежили за технікою безпеки і страхували учасників змагань від травматизму.

В ході напруженої боротьби у старшій віковій групі місця розподілилися таким чином: перше - ЗОШ №8; друге - ЗОШ №27; третє- ЗОШ №30. У молодшій групі перемогла команда ЗОШ №8; другими були учні ЗОШ №30; третіми - ЗОШ №5. У загальнокомандному заліку перемогли юні туристи ЗОШ №8: С. Шапіренко (капітан команди), С. Біденко, О. Ільницький, М. Клименчук, С. Лук'янчук, О. Пушкалюк, О. Семенюк, О. Шевеленко (керівник команди Н. В. Росовецька). На другому місці була команда ЗОШ №30, на третьому - ЗОШ №27, четвертому- ЗОШ №5.

У конкурсній програмі юні спортсмени проявили свої творчі здібності, продемонстрували різнобічну розвинутість. Журі відзначило дипломами команду ЗОШ №1, яка підготувала виставу "Вєрка Сердючка - туристка"; команду ЗОШ №8, яка виконала сім пісень на туристську тематику, одна з яких народилася під час змагань; ЗОШ №27, восьмикласник якої О. Воєвудцький зачарував усіх виконанням пісень без акомпанементу. У конкурсі "Природа і фантазія" були відзначені дипломами композиції ЗОШ №30 - "У подорож ідуть колобки", ЗОШ №28 - "Диво-дерево", ЗОШ №35 - "Всі родичі Гарбузові". На урочистому параді закриття змагань головний суддя Л. М. Валієва вручила переможцям і призерам дипломи спорткомітету міськвиконкому. Вона відзначила, що юнаки та дівчата вели безкомпромісну боротьбу з суперниками, з часом і з втомою, прагнучи перемоги, і вони її добилися - усі без винятку, незалежно від зайнятого місця, бо усі вони одержали головну перемогу - перемогу над собою, подолавши таку важку смугу перешкод, а це і є головною метою змагань.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.