каталог туристических сайтов
Меню сайта:

· Сайты по туризму

· Добавить сайт

· Статьи по туризму

· Добавить статью

· Новости

· Контакты


Статьи по туризму

Змагання юних мандрівників

Ожгибесов В.Н.
«Місто», 27 травня 1999 р.

Нещодавно серед красунь сосен на мальовничому березі Тетерева у гідропарку пістрявіли різнобарвні намети, лунали пісні під гітару - це відбувалися міські змагання з техніки пішохідного туризму та спортивного орієнтування серед учнів загальноосвітніх шкіл міста Житомира.

Свято спорту та здорового способу життя зібрало біля 200 юнаків та дівчат, захоплених туризмом. Цілий навчальний рік вони наполегливо займалися у туристсько-краєзнавчих гуртках і ось зібралися, щоб у змаганні виявити найкращих.

Організовувалися та проводилися змагання спільно комітетом по фізичній культурі і спорту міськвиконкому та Центром туризму і краєзнавства учнівської молоді обласного управління освіти.

Команди змагалися з техніки пішохідного туризму - подоланні смуги перешкод. Спортивна молодь спритно переборювала складні етапи цього виду змагань: в'язання туристських вузлів, встановлення намету, транспортування потерпілого, колода, крутопохила переправа, підйом, траверс, спуск, переправа по паралельних мотузках навісна переправа, маятник. У кожній команді панував дух товариськості, дівчата і хлопці як могли підтримували одне одного.

Команди, які вже закінчили змагання, брали участь у конкурсі туристської пісні, адже кожен справжній турист не уявляє своє похідне життя без пісні під гітару. Важко було суддям конкурсу Т.В. Опанасюк і А.О. Лаптєвій віддати комусь перевагу, та все ж таки кращими визнали команди зі шкіл № 19 і № 16.

Проводився також конкурс "Природа і фантазія", де учні демонстрували свої експозиції з рослин та мінералів, зібраних під час мандрівок. Кращою визнано експозицію команди ЗОШ № 2.

На другий день проводилися змагання зі спортивного орієнтування, які включали у себе: іспит на знання спортивних і топографічних карт, орієнтування по азимуту, орієнтування по легенді, проходження маркірованого маршруту, орієнтування по карті. Цей вид змагань потребує від учасників досконалого знання топографії та вміння орієнтуватися на місцевості, а також, безперечно, вміння добре бігати по пересічній місцевості, бо переможе той, хто швидше подолає трасу. І ось змагання досягають свого апогею - підведення підсумків та визначення переможців. Ще і ще раз звіряють протоколи головний суддя змагань А. І. Марченко та головний секретар Л. М. Валієва. Нарешті на мальовничій лісовій галявині вишикувалися учасники змагань та починається урочисте нагородження переможців. Голова спорткомітету міськвиконкому Марія Іванівна Тиркут оголошує результати змагань: перше загальнокомандне місце здобула команда ЗОШ № 5, у якій особливо відзначилися Алла Рудич, Ігор Кусковський, Юрій Корнейчук, Сергій Киризюк. Керівники команди - О.М. Радченко та Н. П. Радіонова. Друге місце - у команди ЗОШ № 8, а третє здобула команда ЗОШ № 16.

Переможцям вручають кубок, грамоти, грошову винагороду. Сяють від щастя переможці, радіють керівники. Задоволені усі учасники змагань, бо за два дні вони загартувалися у боротьбі, стали міцніші духом, а тому їм неодмінно підкоряться не тільки спортивні, а й життєві перешкоди. А це, мабуть, і є головним у змаганнях.

© 2007-2019 Каталог туристических сайтов. Все туристические сайты и порталы.